Shıba Inu Yakımları Devam Ediyor: Kaç Adet SHIB Yakıldı?

İlayda Peker

Kripto para ekosisteminde, token’ların hiç kullanılmayan bir cüzdana gönderilmesi ve dolaşımdan kaldırılması burning yani yakım olarak nitelendiriliyor. Son zamanlarda da bir şaka coin olan Shiba Inu (SHIB) yakımlarla oldukça büyük ilgi çekiyor.

SHIB Yakımları

Shibburn’ün resmi Twitter hesabı, 45.086.353 Shiba Inu token’ının son 24 saat içinde 12 işlemle sonsuza kadar dolaşımdan çıkarıldığını bildirdi. Böylece şu ana kadar toplamda 410.303.293.279.379 SHIB token’ı dolaşımdan çıkarılmış oldu.

Şu anda, Shiba Inu’nun toplam arzı 589.696.706.720.620 ve 548.801.938.400.149 SHIB token’ı şu anda dolaşımda bulunuyor. Buna karşılık, diğer 40.894.768.320.471 SHIB, shibburn resmi web sitesi tarafından sağlanan verilere göre, stake edilen tokenler olarak karşımıza çıkıyor.

Shiba Inu Aylık Yakımları

Shiba Inu (SHIB) topluluğu, kripto para biriminin değerini artırma çabalarının bir parçası olarak şaka coin’in toplam arzını azaltmak için durmaksızın çalışıyor. Dün, Etherscan verilerine göre Şubat ayında 1,6 Milyardan fazla SHIB yakıldığı görüldü.

Shibburn, topluluğun Shiba Inu‘nun toplam arzını 1 katrilyondan düşürme çabalarının bir parçası olarak Şubat 2022’de 1,49 Milyar Shib’in yakıldığını ve dolaşımdan çıkarıldığını, Ocak ayında ise 1,32 Milyar Shiba Inu’nun yakıldığını gösteriyor.

Token arzını azaltmak için bir yakma mekanizmasına sahip diğer kripto para birimlerinin aksine, SHIB’nin yakma programı, büyük destekçilerin ve topluluğun bireylerinin belirli miktarlarda kripto para birimini kullanılmayan bir cüzdana gönderilmesini gerektiriyor.

Öte yandan SHIB toplam arzını azaltmak için birkaç çağrı yapıldı ve geçen hafta düzenlenen bir AMA oturumunda açıklandığı gibi proje ekibi talepleri de dinliyor gibi görünüyor. Şirket, kripto paranın değerini artırmak için kripto para birimi özelinde bir yakım platformu sunacak.Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Güçleniyor, Fiat Para Birimleri Geride Kalıyor!

Sonraki Haber

İlk Defa Bir Ülke Kendi Kripto Para Biriminde Airdrop Düzenleyecek!

İlgili Haberler