Shiba Inu Topluluğu Potansiyel 2023 Shibarium Sürümü İçin Heyecanlı

İlayda Peker

Shiba Inu topluluğu, 2. katman Shibarium‘un piyasaya sürülmesini ve potansiyel yeni ödeme entegrasyonlarını bekleyerek yeni yılda yükseliş beklentisine geçti. Token fiyatları ise bu yıl %75’ten fazla düşüş yaşadı.

2023 ve Shiba Yorumları

2023’e az bir süre kaldı ve Shiba Inu topluluğu yeni yıl için umutlu. Projedeki çeşitli gelişmeler etrafında heyecan artıyor, ancak SHIB tokenı 2022 kripto kışının gazabına uğradı.

Token, Ekim 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla %90’dan fazla düşüş yaşadı. Topluluğun yüksek beklentileri 2023’te karşılanabilecek mi?

Baş geliştirici Shytoshi Kusama Twitter’da yaptığı açıklamada Shibarium’un çok yakında çıkacağını ancak bunun Yeni Yıl partisi sırasında olmayacağını belirtti. Ayrıca, önümüzdeki yılın ‘insanlık için önemli’ olduğundan bahsederek Shibarium’un 2023’te yayınlanacağını ima etti.

Shibarium, Shiba Inu ekibi tarafından geliştirilmekte olan bir katman 2 ölçeklendirme çözümüdür.

Birçok topluluk üyesi Shibarium’un şu anda hazır olduğunu iddia ediyor ancak geliştirme ekibinin dağıtım için doğru zamanı beklediğini söylüyor. Diğerleri ise anonim Shytoshi’nin ‘klasik bir erteleyici’ olması nedeniyle daha uzun süreceğine inanıyor.

Shytoshi‘nin Ocak 2022 tarihli bir Discord mesajının doğrulanmamış bir ekran görüntüsü, yıl sonuna kadar gerçek kimliklerini açıklayacaklarını iddia ettikleri söylentileri de dolaşıyor. Ancak bu henüz gerçekleşmedi.

SHIB’de Ödeme Kabul Edecek İşletmeler

Shiba Inu’nun popülaritesi, memecoin aracılığıyla ödeme kabul etmek için çeşitli işletmeleri cezbetti. GameStop ve Nordstorm gibi şirketler Flexa aracılığıyla SHIB’de ödeme kabul ederken, Twitch kullanıcıların favori yayıncılarını memecoin ile desteklemelerine olanak tanıyor. Bir kripto ödeme ağ geçidi olan NOWPayments, Netflix ve Spotify gibi popüler abonelik hizmetlerinin Shiba Inu ile ödeme kabul etmesi için bastırıyor.

Ancak tüm bunlar, düzenleyici belirsizliğin ve balina cüzdanlarındaki yüksek Shiba Inu token yoğunluğunun ortasında işletmeler için zorluklarla birlikte geliyor. SHIB arzının yaklaşık %70’i, toplu satış yapmaları halinde fiyata daha fazla zarar verme potansiyeline sahip balinalar tarafından kontrol ediliyor.


Total
27
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Santiment’e Göre Cardano’da (ADA) Düşüş Eğilimi Devam Edebilir

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Yatırımcıları Muhtemelen Tarihi Birikim Aşamasının Başında

İlgili Haberler