Shiba Inu (SHIB) Cephesinde Son Gelişmeler!

Fatih Uçar

Piyasa değerine göre en büyük ikinci meme token olan SHIB son 7 günde çift haneli değer kaybetti. Neredeyse tüm altcoinlerin 7 günlük performansı %10’ün üzerinde kayba işaret ediyor. Kendi ekosistemini oluşturmak ve farklı olmak için mücadele eden SHIB birçok yeni gelişmeyle gündemdeki yerini koruyor. İşte detaylar.

Shiba Inu (SHIB)

SHIB token yazı hazırlandığı sırada 0,0000133 dolardan alıcı buluyor. Son 7 günde yaklaşık %17 oranında düştü ve piyasadaki yıkımdan payını düşeni aldı. Tüm meme tokenlerin toplam piyasa değeri 17 milyar dolara tekrar çıktı işlem hacmi ise %26 oranında düştü. Özellikle hafta sonları hacim düşüşleri standarttır ancak bu hafta birçok kripto para %30’u aşan hacim erimesi yaşadı. Bitcoin ise henüz yönünü tayin etmediği için altcoinlere girişler zayıf.

Shiba Inu, bir topluluk olarak, başlangıcından bu yana birçok adım attı. Öyle ki Dogecoin bile onun izini takip ediyor. Dogechain ile kendi blockchain ekosistemini kurmaya çalışan Dogecoin, bu konuda SHIB kadar tecrübeli değil. SHIB kendi topluluğundan en iyi şekilde faydalanmayı bildi. NFT, metaverse ve DeFi gibi birçok hype alanda ciddi projeler başlattı.

Shiba Inu (SHIB) Haberleri

SHIB için en önemli durum arzının daralmasını sağlayacak olan yakım mekanizmalarıdır. Nitekim topluluğun 1 dolar hedefine ulaşabilmesi için şu an dolaşımda olan arzı çok ciddi biçimde azaltması gerekiyor. Daha kıt bir arz, daha az sıfırlı bir fiyatın temelini oluşturuyor. Bugün mevcut arz ile SHIB fiyatının 1 dolara ulaşabilmesi için 589 trilyon dolara piyasa değerine ulaşması gerekiyor. Elbette bu imkansız, 0,1 dolara ulaşabilmesi içinse 58 trilyon değerlemeyi görmesi gerek. SHIB bugüne kadar fiyatında sıfırları azaltmayı başardı, artık arzındaki sıfırları azaltmaya başlaması gerekiyor.

Akıllı telefonlar için SHIB temalı oyunlar geliştiren Travis Johnson, şimdi Shiba Inu’yu yakan yeni bir web sitesi (ShIB Superstore portalı) yayınladı. Bu arada ilgili oyunlar temelinde SHIB yakımlarını desteklemeyi hedefliyor. Johnson, Twitter hesabı üzerinden aşağıdaki paylaşımı yaptı;

“Bazılarınız SHIB Superstore’da listelenen web sitesini fark ettiniz. Bu web sitesi SHIB YAKIYOR, ancak odağın SHIB yakan oyunlardan uzaklaştırmasını istemiyorum. Playzone yalnızca web sitesi ziyaretleri yoluyla kazanıyor, oyunlar yaratıcılarına telif ücreti ödüyor.”

Gfinity Esports tarafından bildirildiği üzere SHIB Superstore, 2 milyardan fazla SHIB tokenin yakımını sağladı. Ayrıca Shiba Inu, dünyanın en büyük ve en iyi e-ticaret platformlarından biri olan Amazon ile ortak oldu. Aynı şekilde Johnson, ağustos ayında Amazon ile bir ortaklık programı aracılığıyla 14.804.845 SHIB yakmayı başardığını tweetledi.

Ağdaki yukarıda bahsedilen gelişme, cuma günü token yakma izleme portalı Shibburn’den alınan verilere göre, Shiba Inu’nun yanma oranının %1167 artmasına neden oldu. Whalestats’a göre SHIB, son 24 saat içinde en büyük 500 ETH balinası arasında ilk 10 listesine yeniden giriş yaptı. Belki de topluluktaki bu token yakım isteği daha büyük bir rallinin temellerini oluşturur.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra Kurucusu Do Kwon Hangi Hatalarını Kabul Etti?

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) Merge Fiyata Nasıl Etki Edecek?

İlgili Haberler