Shiba Inu Token, Shibarium Kod Dramasının Ortasında Yüzde 10 Düştü

Bitcoin Haber

Shiba Inu (SHIB) fiyatları, yaklaşmakta olan Shibarium blok zincirinin kod tabanını çevreleyen dramanın ortasında son 24 saat içinde %10 düştü.

Shibarium Draması

Daha önce yapılan açıklamalara göre, çok beklenen Shibarium blok zinciri geçen hafta katman 2 ağı için beta sürümünü yayınladı. Beta test ağı, gerçek dünyadaki işleyişi taklit eden bir blok zinciridir. Katman 2, ölçeklendirme ve veri ile darboğazları azaltan katman 1 protokollerinin üzerine inşa edilmiş bir dizi zincir dışı sistemi (ayrı blok zincirleri) ifade eder.

Ancak, Shiba Inu’nun Discord kanalındaki üst düzey bir topluluk üyesinin endişelerini dile getirmesinin ardından, lansmanı çevreleyen coşku Perşembe sabahı durakladı. Endişeler, Shibarium beta test ağının mevcut bir blok zinciriyle aynı Zincir Kimliğini kullanmasından kaynaklanıyordu.

Topluluk üyesi Steve, “Zincir Kimliği, herhangi bir Blockchain geliştiricisinin bir Blockchain kurarken ilk baktığı şeydir,” diye yazdı. “Zaten var olan bir kimliği kullanmak, zinciriniz düzgün çalışmayacağı ve zincirinizle etkileşime girmeye çalışan herkes bunun yerine diğer zincirle etkileşime gireceği için yetersizdir.”

“Neden shibarium test net, rinia testnet genesis dosyasını almış gibi görünüyor. Renia olan ismi değiştirmiş. Ancak zincir kimliğini değiştirmeyi unutmuş,” diye ekledi Steve.

Geliştiriciler ve diğer önde gelen topluluk üyeleri endişeleri gidermek için hızlı davrandılar. Discord kanalında bir JesusM, “Bunun geçen ay başlatılan bir zincirin çatalı olduğuna dair kesinlikle hiçbir kanıt yok” diye yazdı. “Kodlar her zaman çatallanır. Üstelik böyle olduğuna dair bir onay da yok.”

SHIB Fiyatı

Başka bir ağ doğrulayıcısı olan Discord kullanıcısı “Justinlime” da aynı şeyi söyledi: “Kodun bir kısmı betada kullanılmış olsa bile bu tamamının kullanıldığı anlamına gelmez. Bana göre bunun hiçbir şey değiştirilmemiş doğrudan bir çatallanma olması çok şüpheli. Çatallama ve halihazırda kurulmuş bir yazılım üzerine inşa etme, FOSS’un (özgür ve açık kaynaklı yazılım) temsil ettiği şeyin temel dayanağıdır.”

Shiba Inu ekosistem tokenleri BONE ve LEASH de bu yazının yazıldığı sırada son 24 saat içinde %10’dan fazla değer kaybetti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Coinbase Artık ETH Tabanlı Bu 6 Altcoin’i Listelemeyecek!

Sonraki Haber

SBF’nin Yakın Çevresi, 3,2 Milyar Dolar Aldı: Mahkeme Dosyaları

İlgili Haberler