Shiba Inu Yakım Oranı SHIB Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

Bitcoin Haber

Sadece 2020 yılında yaratılmış olsa da, Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan merkezi olmayan bir kripto para birimi olan Shiba Inu, akılda kalıcı köpek temalı markası ve düşük işlem ücretleri nedeniyle şimdiden önemli bir takipçi kitlesi kazandı. Aslında Shiba Inu en büyük ikinci meme coin’dir ve “SHIB Ordusu” olarak bilinen hevesli bir topluluğa sahiptir.

Shiba Inu: Yeni Kilometre Taşı

Shiba Inu ekosistemindeki en önemli gelişmelerden biri, temel amacı dolaşımdaki coin arzını sınırlamak, kıtlık yaratmak ve token fiyatında bir artış başlatmak olan Shiba Inu Burn girişimidir.

Perşembe günü 48 işlemde milyarlarca SHIB tokeni ölü cüzdanlara aktarıldı. Sonuç olarak, kriptonun 24 saatlik yanma oranı neredeyse %30.000 seviyesine fırladı.

Perşembe sabahından bu yana toplam 2 milyar SHIB tokenı yakılarak SHIB Ordusu için kayda değer bir başarı elde edildi.

Dolaşımdaki yaklaşık 590 trilyon SHIB ile ekosistemin genel amacı, arzı azaltmak ve SHIB tokenlerine olan talebi artırmaktır. Bu kıtlık nihayetinde fiyat artışını zorlayarak SHIB tokenini yatırımcılar için daha değerli hale getiriyor.

Bununla birlikte, yanma oranındaki artış meme coin’in fiyatını yükseltmedi. Bu yazının yazıldığı sırada SHIB, son yedi günde %11,00 düşüşle 0,00001008$’dan işlem görüyordu.

Kripto piyasası takipçisi Coingecko’nun verilerine göre SHIB, son 30 günde fiyatının %30’unu kaybetti ve iki haftalık rakamına göre %7 artış gösterdi.

Verilere göre, son 24 saat içinde meme coin, daha geniş kripto piyasasını çevreleyen olumsuzluğun bir sonucu olarak değerinin yaklaşık %9’unu kaybetti.

Shibarium Beta Lansmanı Bu Hafta

Bu arada, SHIB ekosistemi için hızlı katman-2 yükseltmesi olan Shibarium başlıyor.

Perşembe günü, Shiba Inu geliştirme ekibi bir beta test ağının veya gerçek dünyadaki işleyişi taklit eden bir blok zincirinin bu hafta yayına girmesinin planlandığını duyurdu. Kullanıcılara Beta sürümüne nasıl erişecekleri konusunda daha fazla bilgi için gözlerini dört açmaları tavsiye edildi.

Binlerce SHIB geliştiricisi ve destekçisi Shibarium protokolüne desteklerini göstermiştir. SHIB tokenlerine olan ilgi arttıkça, satın alınan coin sayısının da aynı şekilde artması beklenmektedir.

Shiba Inu topluluğunun üyeleri şu anda yaklaşan ağ genişlemesi konusunda hevesli.

“Dogecoin Katili” sadece meme coin statüsünden memnun olmak yerine daha ciddi bir proje haline gelmeye çalışırken, lansman Shiba’nın temellerini önemli ölçüde güçlendirebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

KuCoin, New York’ta Düzenleyici Baskıyla Karşı Karşıya

Sonraki Haber

Peter Schiff Yine İddialı: Bitcoin Satma Zamanı! 

İlgili Haberler