Shiba Inu (SHIB) Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaştı!

Fatih Uçar

Kripto para piyasalarındaki genel düşüş görünümüne rağmen SHIB en azından yatırımcı bazlı olarak büyümeye devam ediyor. Daha önce 1 milyon yatırımcı eşiğini geçen proje artık %7 daha büyük ve kervana 70.000 yeni yatırımcı daha katıldı.

Shiba Inu (SHIB) Büyüyor

Shiba Inu  ekosistemi, bir aydan biraz daha uzun bir süre önce bir milyona ulaştıktan sonra 70.000’den fazla yeni üyeyi ağırlayarak sürekli büyümesini devam ettiriyor. SHIB sahiplerinin sayısı her geçen gün artıyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden %70 civarında geri çekilen SHIB önemli bir kilometre taşını da geride bırakmış oldu.

Artan kullanıcı sayısı, piyasa fiyatı açısından direkt bir etkiye sahip olmayabilir. Ancak temel büyüme bakımından ele aldığımızda yatırımcı kitlesinin geniş olması projenin uzun vadeli hedeflerine ulaşma ihtimalini destekler.

Shiba Inu (SHIB)

Token düşmeye devam ediyor, son ralliden itibaren istikrarlı biçimde düşen fiyat kayıpları %70 seviyesine dayandırdı. Ekim ayının sonunda başlayan hızlı geri dönüş, şimdilik kalıcı olamadı. Elbette Bitcoin tarafındaki volatilite de durumu etkiliyor.

Ne yazık ki SHIB yatırımcıları için token, iyi bir performans gösteremiyor. Mevcut şartlarda Robinhood listelemesi gelse bile SHIB eski ATH bölgesini göremeyebilir. Balinaların milyar doları aşan alımlarıyla ayakta kalan SHIB şimdilik 0,000030 desteğinin üzerinde kalmayı başarıyor.

Tokenin yatırımcılar arasında büyük popülaritesi, Ekim ayının başında gerçekleşen ve bir aydan kısa bir sürede %1.000’den fazla büyümeyle sonuçlanan hızlı fiyat artışıyla açıklanıyor. Nisan ayında başında 8 sıfır olan SHIB fiyatı bugünlerde yaşanan düşüşe rağmen dört sıfırlı kalmayı başarıyor. Yılın ortasında alım yapan yatırımcılar halen yatırımlarını 1000 kat daha değerli şekilde geri çekebilir.

Yıllık kapanışa yaklaştığımız bugünlerde eğer Bitcoin (BTC) büyük bir atılım yapamazsa birkaç çeyrek sürecek bir ayı piyasasına giriş yapabiliriz. Bu senaryoda ise yatırımcıları bezdirecek düşüşler bizi karşılar. Tam da bu sebepten yatırımcıların en kötü senaryoya karşı kendini hazırlaması yararlı olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Rusya’nın Kripto Para Duruşu Netleşiyor

Sonraki Haber

İkinci En Büyük DeFi Platformu Oldu!

İlgili Haberler