Shiba Inu (SHIB) Benimsenmesi Artıyor!

İlayda Peker

Şaka coin’ler bir hype olarak 2021 yılında kendilerini gösterdi. Ancak yaşanan son gelişmeler yavaş yavaş şaka coin’lerinin benimsenmesini artırıyor gibi görünüyor. Örneğin; Manhattan merkezli dijital ödeme şirketi Flexa, 2021’in ikinci yarısında Shiba Inu adına bir adım attığın açıkladı.

Shiba Inu ve Flexa Ortaklığı

Elde edilen son bilgilere göre Shiba Inu (SHIB) artık Flexa Ödeme Ağının parçası olan 40.000’den fazla işletmede bir ödeme seçeneği olarak kullanılabilecek.

Flexa Ödeme Ağı, zincir üzerinde doğrulamanın karmaşıklığını basitleştirerek fiziksel işletmelerde kripto para harcamalarını basitleştirmek için tasarlanmış işletme sahibi odaklı bir platform olarak tanımlanabilir. Son hamle ile de kullanıcılar ödemelerde SHIB kullanmak için kripto para birimini SPEDN cüzdanına transfer edebilir.

Kullanıcılar işlem yapmak istedikleri zaman SHIB’i seçerek ve ekranda “Flex Code” belirleyerek işlemlerini yapabilirler. Oluşan Flex kod’un taranması ile de işlemler gerçekleşmiş oluyor. Flex kod ile müşteri SHIB ödemesi yaparken işletme geleneksel para cinsinden ödemesini alabilir.

Öte yandan Flex ödemelerini kabul eden işletme ağının bir parçası olan mağazalar arasında; Nordstrom, Barnes & Noble, Lowe’s, Gamestop ve Whole Foods bulunuyor.

Shiba Büyümesi

Flexa’nın yanı sıra geçtiğimiz günlerde AMC sinemaları da SHIB’i kabul ettiklerin duyurdu. Bunun için BitPay ile ortaklık kuran AMC’de artık SHIB bir ödeme yöntemi olarak kabul ediliyor.

BitPay’den Sonny Singh’e göre 2021’in başlarında bireysel yatırımcıların altcoin’lere olan ilgisi arttı ve Nisan 2021’in sonlarında DOGE ödemelerinin çeşitli plaformlarda kabul edilmesi ile bu ilgi daha da yükseldi.

Bunlara ek olarak geçtiğimiz günlerde Robinhood’un da Shiba Inu’yu destekleyeceği yönünde haberler çıktı. Ancak Robinhood bu durumu reddetti. Yine de yapılan bir imza kampanyasında göre 500.000’den fazla kişi Shiba’nın Robinhood tarafından desteklenmesini istediklerini dile getirse de bu yönde bir adım henüz atılmadı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bir F2P NFT Oyun Platformu Olan Quiz Arena, Onus Finance Listelenmesini Duyurdu

Sonraki Haber

Popüler Analist Açıkladı: Bu Dört Oyun Token’ı Çok Kazandırabilir!

İlgili Haberler