Shiba Inu (SHIB) Yatırımı İçin Geç Mi Kalındı?

İlayda Peker

Son yıllarda kripto para dünyasında “meme coin” olarak adlandırılan ve genellikle şüphecilikle ve kripto dolandırıcılığı suçlamalarıyla karşılanan coinlerin geliştirilmesinde ve dağıtımında bir artış görüldü. Eleştirilere rağmen, bu coinler birçok büyük hacimli coinden daha iyi performans göstererek ve bazı sahipleri için ciddi bir servet yaratarak beklentilere meydan okumayı başardı. Meme coinlerin başarısı Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu‘nun (SHIB) astronomik yükselişiyle vurgulanmıştı.

Kripto para piyasası için zorlu bir yıl olsa da, Shiba Inu’nun 2022’de en iyi dijital para birimleri arasındaki yerini aldığı iddia ediliyor. Shiba Inu, piyasa değerine göre sıralandığında 4,39 milyar dolarlık etkileyici bir değerle 15. sırada yer alıyor.

Shiba Inu Fiyat Tahmini ve Teknik Analizi

Shiba Inu’nun fiyatı bu yazı yazılırken 0,00000798$ seviyesinde bulunuyor ve 21 Haziran’da %108’lik 3. çeyrek yükselişine başladığı ve 14 Ağustos’ta zirveye ulaştığı seviyeleri test ediyor. Yatırımcılar, finans ve riskli varlık piyasaları 2023’te toparlanmaya çalışırken SHIB‘de potansiyel bir dip arıyor.

Günlük Üstel Hareketli Ortalamalar (EMA), fiyatlar EMA 20, EMA 50 ve EMA 100’ün altında işlem gördüğü için hala düşüş eğilimindedir. Fiyatın günlük zaman diliminde bu temel direnç seviyelerini kırması ve EMA’ların kendilerini yükseliş hizasında yeniden düzenlemesi, trendin tersine döndüğünün bir işareti olacaktır.

SHIB için Göreceli Güç Endeksi (RSI) şu anda RSI 38,67’nin en düşük seviyesinde – kilit seviye olan RSI 40’ın altında. Bu düşüş döneminden bir çıkışa işaret etmek için fiyatın hem RSI 40 hem de 50 direnç seviyelerini geçerek potansiyel bir trend dönüşüne işaret etmesi gerekiyor.

SHIB MACD son birkaç gün içinde birkaç başarısız yükseliş geçişi denedi. Grafiklerde de görüldüğü gibi, hem MACD hem de sinyal çizgileri birbirine o kadar yakın ki, yakın gelecekte bir hareketin olacağını düşündürebilir.

Bu yılın 3. çeyreğinde %108’lik muazzam bir yükselişin ardından SHIB, yükselişin başladığı seviyelere geri döndü – %50 düşüş. SHIB’nin fiyatı potansiyel bir dip aramaya devam ederken, fiyat 0,00000799 ila 0,00000816 $ arasında önemli bir destek aralığında işlem görüyor. Bu alan tutunamazsa, fiyat bir sonraki potansiyel destek alanı olan 0,00000610 ila 0,00000630 $’a kadar düşebilir.

Shiba Inu (SHIB) Temel Analiz

Shiba Inu’nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, SHIB’nin kripto para sektöründeki konumunu büyük ölçüde değiştirebilecek bir blok zinciri ölçeklendirme çözümü olan Shibarium protokolünün piyasaya sürülmesinin “çok yakında” olduğunu doğruladı.

Haber, Kusama ve Shiba Inu ekosisteminin temel kurucuları olan UnificationUND arasındaki başarılı bir toplantının ardından geldi. Yatırımcılar bu büyük lansman öncesinde iyimser ve 2023’ün başlarında SHIB’nin fiyatını önemli ölçüde artırabileceğine dair umut var. Ufukta böylesine heyecanla beklenen bir hamle varken, yatırımcılar önümüzdeki günlerde ve haftalarda gelişmeleri yakından takip edebilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin (DOGE) Fiyat Geçmişi: DOGE Nereden Başladı?

Sonraki Haber

Vitalik Buterin, Solana (SOL) Geliştiricilerine Destek Sunuyor

İlgili Haberler