Shiba Inu (SHIB) Yatırımcıları Dikkatli Olmalı!

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre Shiba Inu ekibi, dolandırıcıların yatırımcıları kandırmak için şaka kripto para biriminin adını kullandığına dair bir uyarı yayınladı.

Yatırımcılar Dikkat Etmeli!

Bir kripto para biriminin popülaritesi ve fiyatı hızla arttığında, kötü niyetli aktörlerin dikkatini çekmesi daha kolay oluyor. Son birkaç ayda en çok konuşulan dijital varlıklar arasına giren Shiba Inu’da da durum böyle görünüyor ve şu anda arkasındaki ekip, aynı adı taşıyan sahte hesapların yatırımcıları hedef aldığını iddia ediyor.

Geçen yıl piyasaya sürülmesine rağmen, kendisini Dogecoin katili ilan eden Shiba Inu 2021’de ve özellikle son birkaç ayda bir yıldız oldu. Merkezi olmayan bir borsa ve bir NFT koleksiyonu başlatarak meme coin, hızlı ve büyük kazançlar vaadiyle özellikle bireysel yatırımcıların dikkatini çekti.

Öte yandan fiyat artışları gerçekten de SHIB’in geri çekilmeden önce 100.000.000’luk bir yatırım getirisi ile 2021’in tartışmasız en iyi performansı gösteren oyuncusu haline geldi. Aslında beklendiği gibi böyle bir artış, en azından projenin arkasındaki ekibe göre, Shiba Inu’yu dolandırıcıların radarı haline getirdi.

Görünüşe göre Twitter’da kötü niyetli kişiler Shiba Inu’nun resmi Telegram hesaplarını taklit etmeye başladı ve projeyle bağlantılı en popüler hashtag’lerden bazılarını hedefleyerek yatırımcıları kandırmaya çalışıyorlar.

Bu Yöntemleri Kullanıyorlar

Dolandırıcıların son dakika haberlerinin, büyük etkinliklerin, bonusların, eşantiyonların ve airdropların reklamını yapmaya başladıkları bildirildi, ancak Shiba Inu’nun ekibi bunların hepsini yalanladı.

Ekip tarafından paylaşılan video, tüm yatırımcıları doğrulanmamış hesaplarda görünen bu tür tekliflere karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor ve onlara cüzdan anahtarlarını, e-posta adreslerini ve şifrelerini paylaşmamalarını tavsiye ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano Yatırımcılarının Heyecanla Beklediği İki Gelişmeye Günler Kaldı! ADA Fiyat Beklentileri

Sonraki Haber

Yüzüklerin Efendisi Temalı Kripto, JRR Token’a Durdurma Kararı!

İlgili Haberler