Shiba Inu (SHIB) Ne Zaman 1 Dolar Olacak?

İlayda Peker

Bir Dogecoin katili olarak bilinen Shiba Inu’nun (SHIB) 1 doları görüp görmeyeceği tartışmaları sürüyor. Analistler ise henüz DOGE bile 1 dolara ulaşamamışken Shiba’nın bu seviye görmesinin uzun zaman alacağını düşünüyor.

Shiba Inu Fiyatı

Shiba Inu 2021 yılında çok ciddi bir yükseliş yakaladı ve bazı Shiba sahipleri deyim yerindeyse zengin oldu. Ayrıca o dönemde bugüne Ryoshi tarafından geliştirilen kripto para projesi, kripto topluluğunun üyeleri arasında artan bir şekilde benimsendi ve büyük ilgi gördü. Bu yükselişler sırasında bir dönem Shiba piyasa değeri bakımından en büyük ilk on kripto para birimi arasına da dahil oldu.

SHIB, tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,000000000056366 doları kaydettiği 2020’de piyasaya sürüldü. Ekim 2021’de mevcut ATH seviyesi olan 0.00008616 dolara ulaşması ise birkaç ay sürdü.

Grafiklerden elde edilen verilere göre ise şu anda Shiba ATH seviyesinin yaklaşık olarak %85 altında ve 0,000010 dolardan işlem görüyor.

SHIB 1 Dolar Olabilir Mi?

Bu yıl ise yatırımcılar hala Shiba Inu’nun fiyatının 1 dolara ulaşıp ulaşamayacağını merak ediyor. Analistlere göre bu noktada çeşitli verilerin dikkate alınması gerekiyor. Şu anda Shiba Inu’nun toplam 589.6 trilyon token arzı var. SHIB bu arz ile 1 dolara ulaşırsa, piyasa değeri 589.6 trilyon dolar olmalı.

Eğer böyle bir durum gerçekleşirse Shiba, Apple’ın değerini 235 kat gibi büyük bir oran ile aşmış olacak. Apple’ın dünya çapındaki en büyük şirket olduğu düşünüldüğünde bu durumun çok zor olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Ayrıca Shiba Inu’nun şu andaki piyasa değerinin 7,3 milyar dolar olduğunu ifade etmekte de fayda var.

Mevcut piyasa değerine ve 1 dolarlık öngörülen fiyata dayanarak, SHIB’nin arzı 7,3 milyar dolar olmalı. Bu hipoteze dayanarak, Shiba Inu mevcut arzını %99’dan fazla azaltmalı. Bu anlamda, meme kripto para biriminin dolaşımdaki arzının azaltılması SHIB token’larının yakılması gerçekleştiriliyor.

Son 24 saat içinde toplam 12,6 milyon SHIB token’ı yakıldı. Bu da yılda yakılan yaklaşık 4,59 milyar token rakamını veriyor. Yakılması gereken token sayısını ve mevcut yakım oranını hesaba katarsanız, Shiba’nın 1 dolara ulaşması için neredeyse 128 bin yıl sürebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu Altcoin’e Kurumsal İlgi Artıyor!

Sonraki Haber

Voyager ve Celsius Cephesinde Son Gelişmeler!

İlgili Haberler