Shiba Inu (SHIB), Dogecoin’i (DOGE) Geride Bıraktı!

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre bir şaka coin olan Shiba Inu (SHIB) son 24 saatte sergilediği performans sayesinde ilk şaka coin olan Dogecoin’i (DOGE) geride bıraktı.

SHIB, DOGE’yi Geçti

Yazının yayına hazırlandığı sırada son 24 saat içinde yaklaşık olarak %24 artış yaşamış olan Shiba Inu, 0,000028 dolardan işlem görüyor. Shiba son düşüşlerde 0,000017 dolara kadar gerilemişti. Dolayısıyla tüm piyasa ile birlikte SHIB’in iyi toparlanma yaşadığı ifade edilebilir.

Öte yandan Dogecoin’deki yükseliş Shiba Inu’ya göre oldukça düşük kaldı. Son 24 saat içinde yaklaşık olarak %6 artış kaydeden DOGE, yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,15 dolardan işlem görüyor.

SHIB İşlem Hacimleri

Şaka coin Shiba Inu ayrıca işlem hacminde %244 artışla 2,7 milyar doları aştı. Böylece altıncı en çok işlem gören kripto para birimi haline gelen DOGE, Tether, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Binance USD’nin hemen arkasında yer alıyor. Bunun yanında Shiba Inu, ABD’deki bir numaralı kripto borsası olan Coinbase’de üçüncü sırada yer alıyor.

 Bunlara ek olarak son fiyat artışının etkisi ile Shiba Inu piyasa değeri sıralamasında da yükseldi. Şu anda en büyük 14. kripto para konumunda bulunan Shiba Inu, Polygon’u (MATIC) geride bırakmış oldu. Ancak fiyat artışına rağmen SHIB, piyasa değeri sıralamasında DOGE’nin arkasında kalıyor ve DOGE en büyük 11. kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor.

Shiba Inu da yaşanan bu gözle görülür artışın arkasında tabii ki genel piyasada ve Bitcoin’de yaşanan yukarı yönlü ivmenin etkisi de bulunuyor. Bitcoin geçtiğimiz saatlerde önemli bir seviye olan 43.000 doları kırdı. Sonrasında yaşanan geri çekilme ile birlikte ise lider kripto para birimi yazının yayına hazırlandığı sırada 42.700 dolar üzerinde işlem görüyor.Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Şişirilmiş NFT Fiyatları! Chainalysis Raporu Bu Konuya Odaklandı!

Sonraki Haber

Coin Bureau’ya Göre Bu Kripto Para 3X Artışa Hazır!

İlgili Haberler