Bitcoin (BTC) 42000 Doları Test Etti! Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi!

Fatih Uçar

Haftalık kapanışa yaklaştığımız için Bitcoin zayıf denemeler yapıyor. Son 24 saatte 41.000 doların altına sarkan fiyat yeniden 42.200 dolar seviyelerini test etti. Bu bölgeye sadece iğne atan BTC geri çekilmeye devam ediyor. Peki kısa ve orta vadeli beklentiler neler?

Bitcoin (BTC)

Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin 41.400 dolar seviyelerinde bulunuyor. Cuma günü Bitcoin’in yaptığı hareket kalıcılık konusunda yatırımcıları tedirgin etmişti. Haftalık kapanışın da bu seviyede olması yatırımcıları bir nebze rahatlatacak ve altcoinleri hareketlendirecektir.

Popüler kripto para analisti TechDev, “Bu Bitcoin dürtüsünün bittiğine inanmıyorum” dedi. Diğer yorumlar, daha sürdürülebilir bir fiyat dönüşümünün ne olabileceğine odaklandı, William Clemente, bir sonraki 50.000 dolara daha yakın seviyelerde bir testi güvence altına almak için 41.000 doları destek direnci olarak görüyor.

Bitcoin Fiyat Analizi

William Clemente, Bitcoin’in destek olarak 41.000 dolar seviyelerini koruması halinde hızla 47.000 dolar bölgesinin görülebileceğine inanıyor. Orta vadeli hedefi ise 58.000 dolar ancak şimdilik daha ilerisi için bir öngörü paylaşmadı.

Diğer bir kripto para analisti Pentoshi, altcoinlerde pozisyon alma zamanının yakında olabileceğini söyledi.

Altcoin yatırımcıları son aylarda ağır kayıplar yaşadı. Şimdi ise Bitcoin bir geri dönüşe hazırlanıyor ve altcoinler için zaman yaklaşıyor”.

Gün içinde yatay seyrederken, piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminin çoğu artış gösterdi. Ethereum (ETH) da yaklaşık %16 artışla ve 20 Ocak’tan bu yana ilk kez 3.000 doların üzerinde olmak üzere, ETH hafta boyunca önemli kazançlar elde etti.

Elbette tüm bu beklentilerin yanında Şubat gündeminin yoğun olduğunu da unutmamak gerekiyor. Stablecoinlerle ilgili iki ve kripto paralarla ilgili bir toplantı önümüzdeki hafta piyasaları bekliyor. ABD tarafından gelecek olumsuz açıklamalar fiyatı negatif etkileyebilir. Şubat ayının üçüncü haftasında FOMC tutanakları yayınlanacak ve eğer Bitcoin Ocak ayındaki gibi bir tepki verirse yeni diplere yolculuk başlayabilir. FOMC tutanaklarında Mart ayında gelecek faiz artırımı ve bilanço azaltılmasıyla alakalı daha fazla detay göreceğiz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Para Birimlerinde Türev İşlemler Oranı Rekor Kırdı

Sonraki Haber

Şişirilmiş NFT Fiyatları! Chainalysis Raporu Bu Konuya Odaklandı!

İlgili Haberler