Piyasa Düzeltme Yaparken Shiba Gözle Görülür Şekilde Arttı!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bugün erken saatlerde 25.200 dolara kadar yükseldikten sonra bir düşüş başlattı. Bu seviyede karşılaşılan reddedilme sonucunda fiyat 24.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Altcoin’lerde de benzer hamleler olduğunu görüyoruz.

Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin yazının kaleme alındığı sırada 24.089 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içinde yaklaşık olarak %2,8 geri çekilme yaşadığı görülüyor. Bu geri çekilmenin büyük bir kısmı ise son 3 saat içinde gelmiş gibi görünüyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), BTC’nin fiyat hareketlerini takip ederek dün 2.000 doları test ettikten sonra geri çekilme yaşadı. ETH son 24 saat içinde %4 gibi bir düşüş yaşarken yazının kaleme alındığı sırada 1.913 dolardan işlem görüyor. Bu da ETH için 2.000 doların hala güçlü bir direnç olduğunu gösteriyor.

Bunun yanında 18,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 7. kripto para konumunda bulunan Ripple (XRP), 0,40 dolar sınırına kadar yükseldi ve sonrasında bir düzeltme başlattı. Yazının kaleme alındığı sırada 0,37 dolardan işlem gören XRP’nin son 24 saat içinde yaklaşık olarak %4 geri çekildiği görülüyor.

Ancak piyasa sabah saatlerinde yaşadığı yükselişin düzeltmesini yaparken bir popüler kripto para birimi oldukça ilgi çekiyor.

Shiba Inu’da Son Durum

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci meme token konumunda bulunan Shiba Inu (SHIB), yazının kaleme alındığı sırada 0,000015 dolardan işlem görüyor. Dün 0,0000125 dolardan artış başlatan meme token’ın 0,000018 dolara kadar yükseldiği görülüyor. Son 24 saat içinde ise Shiba, yaklaşık olarak %8 artış kaydetmiş durumda.

Shiba’nın yükselişinin arkasındaki sebep net bir şekilde belli olmasa da analistler bu yükseliş sonrasında bir geri çekilme gelebileceği konusunda yatırımcıları uyarıyor. Nitekim 0,000018 dolardan 0,000015 dolara düşüş yaşanmış durumda.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Stratejisti, Bu Ethereum Rakibi Altcoinde Ralli Diyor!

Sonraki Haber

Raoul Pal ETH Merge Hakkında Ne Düşünüyor?

İlgili Haberler