Shiba Inu Nisan’da Yükselecek Mi, Düşecek Mi?

Bitcoin Haber

Kripto para topluluğu, memlerden esinlenen kripto para Shiba Inu‘nun ($SHIB) fiyatının ay sonuna kadar çoğunlukla yatay bir seyir izleyerek şu anki 0,00001125$’lık fiyat etiketinden token başına 0,0000113$’dan işlem görmesini bekliyor.

SHIB Yorumları

CoinMarketCap’in sayfalarında yapılan tahminlere göre, yaklaşık 3.500 kripto para birimi topluluğu üyesinin ortalaması, kripto para biriminin fiyatının ay sonuna kadar yatay hareket edeceğine ve tahminlerin zaman içinde sessiz kalacağına işaret ediyor. Mayıs sonu için topluluk, mevcut seviyelerden %0,3’lük bir düşüş öngörüyor.

Kripto para topluluğunun tahminlerinin hiç gerçekleşmeyebileceğini belirtmek önemlidir. Platforma göre, topluluğun tarihsel doğruluğu %87’nin biraz üzerindedir ve son veriler Şubat ayında %99 civarında olduğunu, ancak Mart 2023’te %92 civarına düştüğünü göstermektedir.

Topluluğun tahmini, SHIB yakma oranının yükseldiği bir dönemde geldi. Yakma oranı mekanizması, Ethereum‘un yaratıcısı Vitalik Buterin’in SHIB varlıklarının %90’ını yakıp geri kalanını hayır kurumlarına bağışlamasının ardından 2021 yılında uygulamaya konmuştu. Shiba Inu topluluğu o zamandan beri bu uygulamaya devam ederek SHIB’yi kademeli olarak dolaşımdan kaldırdı.

Önde gelen analiz firması IntoTheBlock’un verileri, SHIB tokenlerinin önemli bir kısmının artık uzun vadeli yatırımcılar tarafından tutulduğunu ortaya koyarak, tokenin daha uzun bir yatırım ufkuna sahip sahipleri arasında artan cazibesini gösterdi.

SHIB Birikimleri

Firmanın verileri, tokenlarını bir yıldan uzun süredir elinde tutan SHIB sahiplerinin toplu olarak 7,20 milyar doların üzerinde değere sahip 687,17 trilyon $SHIB’ye sahip olduğunu gösteriyor. Bu uzun vadeli sahipler, Shiba Inu’nun dolaşımdaki arzının yaklaşık %70’ini kontrol ediyor.

Kruvazörler veya Shiba Inu tokenlerini bir ila 12 ay arasında tutan piyasa katılımcıları, 2,43 milyar dolardan fazla değere sahip 232,54 trilyon $SHIB’ye sahiptir. Bu kruvazörler token arzının %23,65’ini oluşturmaktadır.

Yatırımcılar ya da SHIB’lerini bir aydan daha kısa bir süredir ellerinde tutanlar ise 650 milyon $’ın üzerinde ve kripto para arzının %6,5’inden daha azına denk gelen 63,55 trilyon SHIB’yi kontrol etmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Arbitrum (ARB) Yorumları: Altcoin’de Umutsuzluk Mu Var?

Sonraki Haber

“Bitcoin Çoğu Risk Varlığından Daha İyi Performans Gösterecek!”

İlgili Haberler