Shiba Inu Balinaları Shibarium Testnet Hype’ının Ortasında Birikim Yapıyor

Bitcoin Haber

Ethereum ($ETH) ekosistemindeki en büyük balinalardan bazıları, Shibarium test ağının başlatılmasının ardından piyasaya 10 trilyon token sürdükten sadece birkaç gün sonra, memlerden esinlenen kripto para birimi Shiba Inu’nun ($SHIB) 1,2 trilyondan fazla tokenini biriktirdi.

Balina İşlemleri

İlk olarak balina izleme hizmeti WhaleStats tarafından işaretlenen blok zinciri verileri, satın alma işleminin ekosistemdeki iki büyük balinadan geldiğini ortaya koydu. Cüzdanı “Kvothe” olarak etiketlenen bir balina, 9,61 milyon $ karşılığında yaklaşık 900 milyar SHIB satın aldı.

Birkaç saat sonra ‘BlueWhale0073’ etiketli ünlü bir SHIB balinası tokena yeni bir giriş pozisyonu aldı. ‘BlueWhale0073’ 1,28 milyon dolar değerinde 122,04 milyar token satın alarak bir işlem gerçekleştirdi.

Bu balinalar tarafından yapılan alımlar önemli olsa da, SHIB’nin fiyatını artırmak için çok az şey yaptılar. Kripto para birimi son zamanlarda ABD’deki bankacılık krizinin ortasında yükselişe geçen genel kripto para piyasalarıyla birlikte hareket ediyor.

Yükselen faiz oranları ve enflasyon Silikon Vadisi Bankası (SVB) ve Signature Bank gibi bankaların çöküşüne yol açmış, bu bankalara kısa süre önce İsviçre Ulusal Bankası tarafından desteklenen bir anlaşmayla UBS tarafından satın alınan 167 yıllık bir banka olan Credit Suisse de katılmıştı. Sonuç olarak dijital varlıklar yükselişe geçti ve BTC %30’luk bir hareketin ardından 28.000 $’ı aştı.

SHIB Yakımları

Balinaların hareketleri, proje için merakla beklenen katman-2 ağı Shibarium’un testnet lansmanının ardından geldi. CryptoGlobe’un bildirdiğine göre, ağın ana ağı Mayıs 2023 gibi erken bir tarihte başlatılabilir. Shibarium, SHIB ve ekosistemindeki diğer tokenler için hızlı ve ucuz işlemler sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca her işlemde SHIB yakmaktadır.

Shibarium’un yerel tokenı, gas ücretlerini ödemek ve ağdaki doğrulayıcıları ve delegeleri ödüllendirmek için kullanılan Bone ShibaSwap’tir ($BONE). 11 Mart 2023 tarihinde Shiba Inu, Shibarium’un erken beta testi olan PUPPYNET’in başlatıldığını duyurdu. Herkes yeni bir web sitesi aracılığıyla PUPPYNET’e erişebilir ve Shibarium’un özelliklerini ve işlevlerini deneyebilir.

Coinbase’deki kullanıcıların satmadan ya da harici bir adrese taşımadan önce memlerden esinlenen kripto parayı ellerinde tuttukları ortalama süre 230 günü aştığından, çoğu Shiba Inu yatırımcısı toplu satış yapmayı planlamadıklarını gösterdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Fiyat Tahmini: Yüzde 25’lik Artış Beklentisi

Sonraki Haber

Peter Brandt Bitcoin’in (BTC) Muhtemelen ATH Seviyesini Hedeflediğini Söyledi

İlgili Haberler