Shiba İle İlgili İlginç Teoriler ve Yakım Detayları

İlayda Peker

Shiba Inu (SHIB) düzenli yakım işlemlerine devam ediyor. Ayrıca bu süreç içinde meme token’ın ekibi ve geliştiricileri tarafından ilginç fikirler ortaya atılmaya da devam ediyor. Bu noktada Shiba’nın kurucularının ve geliştiricilerinin anonimliğini korumaya devam ettiklerini belirtmek gerekiyor.

Shiba’da İlginç Fikir ve Teoriler

Shiba ile ilgili ilginç teoriler çoğunlukla SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın da arasında bulunduğu popüler isimleri işaret ediyor. Bilindiği gibi Musk uzun zamandır bir Bitcoin destekçisi ve Dogecoin’in ile ilgili yaptığı açıklamalar ile de her zaman gündemde

Öte yandan Bazı söylentiler, Elon Musk’ın Shiba Inu‘nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama olduğunu söylüyor. Ayrıca Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de Shiba’nın arkasındaki isimler arasında yer aldığı söylenen kişiler arasında yer alıyor. Ancak Shytoshi Kusama Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile bu teoriyi çürüttü ve “Senin gerçekten Elon ile bağlantın olduğunu düşünüyordum” şeklinde gelen bir yoruma “Keşke o kadar zengin olsaydım” sözleri ile yanıt verdi.

Shiba Yakımları

Shytoshi Kusama etrafındaki spekülasyonlara rağmen tokenin hala popüler olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle Shiba, sahipleri arasında “klasik” tokenlar olan Bitcoin ve Ethereum‘un ötesinde bir ana yatırım alternatifi olarak nitelendiriliyor.

Örneğin son 1 ay içinde Shiba yüzde 21 artış yaşadı. Buna ek olarak 6,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 16. kripto para konumunda bulunan meme token’da yakımlar da devam ediyor. Son yedi gün içinde bir milyardan fazla SHIB tokenı yakıldı. Shytoshi Kusama bu noktada, topluluğun kripto para birimindeki elverişli gelişimi teşvik etmedeki rolünü de yineledi.

Twitter hesabı ve token yakma sitesi Shibburn tarafından günlük olarak paylaşılan ve güncellenen verilere göre, 410.373.764.750.087’den fazla token şu anda yakılmış durumda. Bu da maksimum token miktarının neredeyse yarısı olarak karşımıza çıkıyor. Kripto para birimini çevreleyen bu düzenli yakımlar, gelecekte fiyatı kademeli olarak etkilemeyi vaat ediyor. Ancak fiyatın 1 dolara, hatta 10 sente ulaşacağının garantisi yok.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Solana Tabanlı Algoritmik Stablecoin’de Yüzde 85 Düşüş!

Sonraki Haber

Finans Dünyasının Tanınmış İsminden Kripto Para Yorumu!

İlgili Haberler