Shiba Inu (SHIB) Yükselir Mi? Negatif Veriler Dikkat Çekiyor, Dikkat!

Fatih Uçar

En büyük ikinci meme token yeniden zengin cüzdanların ilgisini çekiyor. Peki bunun fiyata etkisi olacak mı? Bitcoin yeniden 24.000 doların üzerinde alıcı buluğu için SHIB token mütevazi bir yükseliş yaptı. İşlem hacmi son 24 saatte %40’a yakın artış yaşadı. SHIBA Token için kısa ve orta vadeli hedefleri ele alıyoruz.

Shiba Inu (SHIB)

En büyük 20 kripto para son 7 günlük kayıplarını büyük ölçüde geri aldı. Ancak SHIB kendisinden beklenen etkileyici yükselişe henüz başlayamadı. Shiba Inu 2021’de harika günler yaşadı. Sekiz sıfırlı fiyatını birçok yatırımcı dün gibi hatırlıyor. Binance listelemesi, ardından gelen balina alımları ve ATH seviyesine ulaşması. Erken dönemde bu kripto parayı keşfedenler ciddi anlamda para kazandı.

Fakat ilgi her zaman yüksek kalmaz. Eğer bir meme tokenseniz insanların sürekli olarak sizinle ilgili konuşması gerekir. Dünya çapında ‘Shiba Inu’ anahtar kelimesini içeren Google arama sorguları, temmuz ayında bir yıldan fazla bir sürenin en düşük seviyesine geriledi.

Shiba Inu (SHIB) Düşebilir

Veya kendisinden beklenen büyük yükselişi yapamayabilir. Nitekim Shiba Inu’nun işlem hacmi de azalıyor. Yani azalan ilgi sadece Google aramalarıyla sınırlı değil. Santiment’in aşağıda verilen grafiği, tokenin işlem hacminin 25 Nisan’da 1,2 milyar dolardan 530 milyon doların hemen üzerine düştüğünü gösteriyor.

Son 24 saatteki etkileyici hacim artışına rağmen SHIB yaklaşık 660 milyon dolarlık işleme ev sahipliği yaptı. Azalan hacim, yatırımcıların artık umutlarını tükettiği anlamına geliyor olabilir.

Ayrıca SHIB çekimleri de önemli ölçüde düştü. Aktif para çekme işlemleri yedi günlük hareketli ortalamada 23 işlemdi. Bu, Kasım 2021’de yedi günlük hareketli ortalamada 1.700’ün üzerinde aktif para çekme işleminden keskin bir şekilde düştü. Bu, borsa katılımcılarının SHIB’lerini özel cüzdanlara taşımak yerine satmak için borsalarda tuttukları anlamına gelebilir.

Olumlu haberler de var. En zengin 10 Ethereum balinasından biri olan Gimli, hesabındaki SHIB token miktarını artırdı. WhaleStats’a göre, iki balina toplam 533 milyar token (3,5 milyon dolar) satın aldı.Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ETH Balinaları SHIB’den Vazgeçmiyor

Sonraki Haber

Bitcoin Önemli Direnci Test Ediyor: Yükseliş Trendi Başlayacak Mı?

İlgili Haberler