SHIB ve DOGE Açıklamaları: “İnsanlar İstedikleri Kriptoyu Satın Alabilmeli”

İlayda Peker

Şaka coin’lerin popülaritesi, her geçen gün artıyor. Bu sefer de Amerika’dan siyasi isimler Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) hakkında açıklamalarda bulundu.

“İnsanlar İstedikleri Kriptoyu Satın Alabilmeli”

Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda Arizona Eyalet Senatörü Wendy Rogers şaka coin’leri anlamadığını ifade ediyor  ancak insanların istedikleri kripto para birimlerini satın alabilmeleri gerektiğini savunarak özgürlük olgusu üzerinde duruyor.

İki popüler şaka kripto para birimi ile ilgili bu son açıklamalar Rogers’ın geçen hafta Arizona’da Bitcoin‘i yasal varlık yapmak için bir yasa tasarısı sunmasından sonra geldi.

Pazartesi günü, seçim reddi hareketinin bir parçası olarak ün kazanan ve manşetlere konu olan bir dizi kışkırtıcı yorum yapan Trump yanlısı Cumhuriyetçi, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin emlak vergilerinden muaf tutulmasını da önerdi.

Bunun yanında deyim yerindeyse kendilerini dışlanmış hisseden XRP topluluğunun üyeleri, Rogers’ın Twitter hesabına Ripple bağlantılı kripto para biriminden bahseden spam’ler göndermeye başladı. Bu noktada politikacı memnuniyetle Ripple hakkında da takipçilerine sorular sordu.

Bitcoin ve Ripple

Beklendiği gibi tweet’i Bitcoin ve XRP savunucuları arasında bir başka tartışmayı ateşledi. Zincir içi analist Dylan LeClair, XRP Ordusunu öfkelendiren şekilde XRP’yi “dolandırıcılık” olarak nitelendirdi. Bilindiği gibi Ripple, kayıt dışı XRP satışları nedeniyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edilmişti.

Rogers, kripto para yatırımcılarını kazanmaya çalışan tek politikacı değil. Cumhuriyetçi Ohio Senatosu adayı Josh Mandel, dünyanın en büyük kripto para birimine olan desteğini kabul ettikten sonra geçen ay Twitter’da büyük ilgi toplamıştı.Total
23
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Büyük Tehdit! IMF Kripto Paralar Konusunda Uyarıyor!

Sonraki Haber

2016 Yılında Çalınan Bitcoin’ler (BTC) Harekete Geçti!

İlgili Haberler