SHIB, Shibarium ve Bugatti Group Hype’ının Ortasında Piyasa Değeri Yükseldi

Bitcoin Haber

Memlerden esinlenen kripto para birimi Shiba Inu‘nun ($SHIB) piyasa değeri, kripto para birimi topluluğunun katman-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium’un piyasaya sürülmesini heyecanla beklemesi nedeniyle son 30 günde yaklaşık 2 milyar dolar arttı.

SHIB Artışı

Mevcut piyasa verilerine göre, daha geniş bir kripto para piyasası toparlanmasının ortasında, Shiba Inu’nun fiyatı çeşitli rakiplerinden daha iyi performans gösterdi ve piyasa değeri son 30 günde %23 artarak şu anda 6,43 milyar dolar oldu.

Daha önce yapılan açıklamalara göre, Ethereum ($ETH) ağının en büyük balinaları, katman-2 ölçeklendirme çözümünün piyasaya sürülmesinden önce yaklaşık 85 milyon $SHIB biriktirdi ve memlerden esinlenen kripto para biriminin Kuzey Amerikalı lüks marka Bugatti Group ile ortaklık kurduğu bir zamanda, Bugatti Group’un Shiboshis’e adanmış bir “darphane partisi ve alanı” düzenlediği “özel bir etkinlikte” non fungible tokenlerin (NFT’ler) basılmasını içeriyordu.

Memlerden esinlenen kripto para birimiyle ilişkili bir hesaba göre, tokenlara olan talebin arzı çok aşması nedeniyle özel darphane koleksiyonu etkinliğin “ilk 4 dakikasında tükendi”.

Shiboshiler, Ekim 2022’de piyasaya sürülen Shiba Inu ekosistemine özel, non fungible  tokenlardır (NFT‘ler). Ortaklık, Shiboshi sahiplerine “fiziksel öğeler ve tahsil edilebilir NFT’ler” getirdi.

Etkinlikte her biri 0,14 ETH karşılığında toplam 299 sınırlı sürüm ve “çok özel bir 1. sürüm” basıldı. Darphanelerin %95’i Bugatti Group’tan “Cross Body sınırlı sayıda Bagaj Çantası” alırken, %5’i gruptan sınırlı sayıda bir Carry-On eşyası aldı. Bunlar 15 NFT madencisine ödül olarak verilirken, çantanın üzerine kendi Shiboshi tasarımlarını yerleştirmelerine de olanak tanındı.

Shibarium Gelişmeleri

Shibarium’a gelince, katman-2 çözümü, diğer önemli iyileştirmelerin yanı sıra daha düşük maliyetle daha hızlı işlemler sağlayarak Shiba Inu ekosistemini geliştirmeyi amaçlıyor.

Shibarium, Shibarium ekosistemindeki işlemleri işlemek için Ethereum ile birlikte çalışacak. Shiba Inu ekosisteminin şu anda Ethereum’a getirdiği işlem yükünün büyük bir kısmını Shibarium zincirinde işlemek için alacaktır.

Ayrıca, katman-2, arzı azaltmak ve fiyatı artırmaya yardımcı olmak için tokenleri dolaşımdan kaldıracaktır. Bu, tokenlerin yalnızca token alabilen ancak gönderemeyen cüzdanlara gönderildiği ve Ölü Cüzdanlar olarak da adlandırılan bir token yakma mekanizması olarak bilinir. Shibarium $SHIB yakacak ve işlemler için $BONE gerektirecektir.


Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple CEO’su: “XRP Davası Haziran’a Kadar Çözülecek”

Sonraki Haber

Ana şirket DCG Fon Arayışında: CoinDesk Kapanın Elinde Kalabilir

İlgili Haberler