SEC’nin Yeni Kararları: Kripto Para Piyasalarını Yakından İlgilendiriyor

Bitcoin Haber

Kripto para yatırımcıları, kurumsal akışın spot ETF onayları ile birlikte geleceğini umut ediyor. Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yeni kararlar aldı ve önümüzdeki birkaç gün boyunca yoğun mesai yapacaklar. ABD’de 30 Eylül’e kadar bir anlaşma sağlanmazsa yeni bir hükümet kapanması yaşanacak. Bu durumda, çoğu kamu çalışanının iş bırakması gerekebilir. Bu durum, uzun süre devam ederse ciddi sorunlara yol açabilir.

SEC, kapanma riski nedeniyle bu hafta yoğun mesai yapacak. Bu durum, kritik ETF erteleme, onay veya ret kararlarının önümüzdeki günlerde gelmesi olasılığını artırıyor. Ayrıca, eğer GBTC kararı için toplu duruşma talep edilecekse, başvurunun önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Zamanın kısa ve personelin sınırlı olması nedeniyle, SEC evrak işlerini hızlandırıyor. Bu doğrultuda, SEC’nin ARK 21Shares Ethereum Spot ETF kararını ertelediği ve Hashdex’in Ethereum ETF başvurusunu yayınladığı bilgisi verildi.

Bu durum, kripto para yatırımcıları için kritik öneme sahip. Önümüzdeki günlerde alınacak kararlar, piyasaların yönünü belirleyecek. Bu nedenle yatırımcıların ve piyasa takipçilerinin SEC’nin atmış olduğu adımları yakından takip etmesi gerekiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Altcoin Projesi LOOM, Eylül Ayında %240 Artışla Dikkat Çekti

Sonraki Haber

Binance Borsasına Rusya Operasyonları ve Paravan Şirket İddiaları

İlgili Haberler