SEC’nin Binance Soruşturması Yeni Gelişmelerle Devam Ediyor

Bitcoin Haber

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance hakkında gerçekleştirdiği soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. SEC, Binance’i belirli eylemler gerçekleştirmeye zorlamak için bir uyarı yayınladı. Bu durum, 5 Haziran 2023’te menkul kıymetler yasalarını ihlal etmek ve ABD’de kayıtsız bir borsa, komisyoncu ve takas kurumu olarak faaliyet göstermek iddiasıyla açılan ve devam eden SEC davasıyla bağlantılıdır.

SEC, Binance Holdings ve Binance kurucu ortağı Changpeng Zhao’yu, ABD müşteri varlıklarının takibi, güvenliği ve varlığı hakkında gerekli bilgileri sağlamayı reddetmekle suçlamıştı. Binance’in ortağı BAM Trading Services’in çok sınırlı bilgilerin ötesinde bir şey sağlamayı reddettiği de bildirilmiştir.

SEC, 14 Eylül 2023 tarihli dosyada müşteri varlıklarının Binance Zhao tarafından kontrol edilip edilmediğini değerlendirmek için bilgi arayışını sürdürdüğünü belirtti. Ayrıca, Binance’in sağladığı az bilgiyle mahkeme kararını ihlal edip etmediğini de araştırıyor. Eğer mahkeme bu suçlamaları kabul ederse, Binance SEC soruşturması yeni bir aşamaya geçebilir.

SEC, müşteri ve BAM varlıklarının doğru bir şekilde sunulup değerlendirildiğini garanti etmek için yeterli bilgi talep ettiğini belirtti. Ancak, BAM’ın sadece dört tanığın ifadesini kabul ettiği ve diğer önemli tanıkları göstermeyi reddettiği belirtildi. Bu durumda, BAM’ın sadece 220 belge sunduğu ve bu belgelerin çoğunun anlaşılmaz ekran görüntüleri ve tarih veya imza içermeyen belgelerden oluştuğu belirtildi.

Bu gelişmeler yaşanırken, Binance ABD Hukuk Başkanı ve Baş Risk Sorumlusu’nun şirketten istifa ettiği ve son zamanlarda üst düzey ayrılıkların devam ettiği bir dönemde SEC’nin başvurusu yapıldı. Bu durum, Binance için zor bir dönemin habercisi olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Uzmanı: Bitcoin Fiyatı 28.000 Doların Üzerine Çıkabilir, Solana İçin Büyük Ralliye Başlayabilir!

Sonraki Haber

UNIBOT Fiyat Analizi: Kritik Formasyon ve Beklentiler

İlgili Haberler