SEC’in GBTC Kararının Beklentisi ve Sonuçları

Bitcoin Haber

Kripto yatırımcıları için bugün önemli bir gün. SEC’nin GBTC’nin spot Bitcoin ETF’ye dönüştürülmesiyle ilgili kararına itirazı için son gün. Eğer SEC itiraz etmezse, GBTC’nin spot Bitcoin ETF’e dönüşümünü onaylaması veya yeni bir bahane bulması bekleniyor. Grayscale Investments lehine çıkan karar, SEC’nin GBTC’nin ETF’e dönüşüm başvurusunu tekrar incelemesi için hukuki baskı oluşturmuştur. SEC’in önünde üç yol bulunmaktadır: Temyiz Mahkemesi’nden kararını yeniden gözden geçirmesini talep etmek, Grayscale’in GBTC’yi spot Bitcoin ETF’sine dönüştürme teklifini yeniden gözden geçirmek veya yeni bir gerekçe bulmak.

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, temyizin uzak bir ihtimal olduğunu, ancak her zaman başka bir şeyin olma ihtimalinin bulunduğunu ifade etti. Bir diğer Bloomberg ETF analisti James Seyffart ise SEC’nin yeni gerekçelerle reddetme girişiminin olası olmadığını, ancak onayları geciktirme yollarının olduğunu söyledi. Hukuk firması Ropes & Gray, SEC’in yeni bir ret argümanı bulacağını belirtti. Ancak SEC’in daha güçlü ve fiyat dışında bir argümanı varken GBTC davasında neden bunu kullanmadığı sorusu akıllarda.

Bloomberg analistlerine göre, bu yıl ETF onay ihtimali yüzde 75 ve 2024 tahminleri %95 seviyesinde. SEC eğer süreci uzatmak isterse GBTC için yeni bir başvuru talep ederek 8 ay zaman kazanabilir. Ancak sonuç ne olursa olsun, yatırımcıların kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığını unutmamaları gerekiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana’nın Yükselişi Beklentileri Karşılayabilecek Mi?

Sonraki Haber

Kripto Para Analisti Jason Pizzino’dan Altcoin Yatırımcılarına Uyarı: Bitcoin Düşerse Altcoinler Çöker

İlgili Haberler