Bitcoin Hakimiyeti Önümüzdeki 2 Yıl İle İlgili İpuçları Veriyor

İlayda Peker

Lider kripto para birimi geçtiğimiz günlerde 12.000 dolar ve ardından 13.000 doların üzerine yükselerek 2019 yılının rekor seviyesine doğru adım adım ilerledi. Ancak Bitcoin (BTC) yükselirken Ethereum (ETH) ve Chainlink (LINK) gibi altcoin’lerde benzer bir artış olmadı ve hatta bazı altcoin’ler düşüşü eğilimi gösterdi.

Bazı analistlere göre eğer Bitcoin fiyat artışı devam ederse altcoin’leri çok daha kötü günler bekliyor olabilir.

Altcoin’ler ve Bitcoin

Bitcoin ilk olarak 2008’deki Büyük Durgunluk’tan sonra piyasaya sürüldü. Birkaç yıl içinde, temel teknolojinin kendisi altcoin biçiminde yeni bir hayat buldu ve çoğu altcoin, orijinal kripto para birimini bir şekilde geliştirmek için tasarlandı. Örneğin; Ethereum akıllı sözleşmeleri eklerken Litecoin hızı artırmaya ve kısıtlı arzı biraz gevşetmeye çalıştı.

Her ne kadar hiçbir varlık temel anlamda Bitcoin’i yenmeyi başaramasa da özellikle BTC’nin 20.000 dolara ulaştığı dönemden sonra Bitcoin hakimiyetinde düşüş yaşandı. Daha önce %95 seviyesinde bulunan hakimiyet bu dönemden sonra %35’e kadar geriledi.

Bitcoin Hakimiyeti

Analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin hakimiyeti eski şaşalı günlerine geri dönüyor ve daha yüksek seviyelerin görülmesi iki hafta gibi kısa bir sürede gerçekleşebilir. Grafikleri değerlendiren analistler, Bitcoin hakimiyetinin %85’e kadar yükselebileceğini düşünüyor.

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin hakimiyetinin artması bir Bitcoin boğa koşusunu başlatacak ve altcoin’ler birikim aşamasına girecek. Ancak sonrasında 2022 yılında altcoin’ler yeniden kendilerini göstermeye başlayacak ve Bitcoin artışı hız keserken bir altcoin sezonu başlayacak.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Doğru Tahminlerde Bulunan Analist Bitcoin (BTC) Hedefini Açıkladı

Sonraki Haber

Piyasada Neler Oluyor: YFI Büyük Düştü, ETH ve XRP Geriledi!

İlgili Haberler