Ripple İçin İyi Haber, Japonya Devi SBI Holdings Cephesinden Geldi

Metin Alaca

Ripple davası için sonun başlangıcına gelindi ve 22 Şubat tarihi itibarıyla davanın ilk duruşması başlayacak. XRP fiyatı bu dava gelişmesi ile 0,50 dolar seviyesinden 0,18 dolara kadar geriledi ve büyük bir boğa sezonunu büyük ihtimalle kaçırdı. XRP’nin rakipleri kısa sürede 10x’e yakın yükselişler yakalarken XRP fiyatının 0,70 dolar ile 0,30 dolar arasında sıkışıp kalmasının tek sebebi de dava olarak görülüyor.

Ripple Ortağından Yeni Açıklama

Duruşma henüz başlamasa da Ripple için iyi haber Japonya’dan geldi. Japonya’nın finansal devi ve aynı zamanda Ripple ortağı olan SBI Holdings, ortak bir kripto para girişimini hayata geçireceğini açıkladı. SBI Holdings aslında uzunca bir süreden beri bunu planlıyordu ve sonunda adım atma kararı verdi.

Reuters tarafından aktarılan bilgilere göre SBI’nin kurucusu ve CEO’su Yoshitaka Kitao konu ile ilgili görüşmeler gerçekleştirdi. Uluslararası birçok finans devi ile görüşmeler yaptığı tespit edilen CEO’nun bunlardan sonuç alarak ortak girişimi hayata geçireceği vurgulanıyor.

SBI, Kripto Para Sektöründeki Etkisini Arttırıyor

Şirket 2018 yılından beri kripto para sektöründe bir hayli aktif ve özellikle Ripple ile anılıyor. SBI, 2020 yılında İngiltere merkezli kripto para likidite sağlayıcısı B2C2 şirketini satın almıştı. Bunun öncesinde ise yerel bir kripto para borsasını alan SBI, Kasım 2020 döneminde kendi kripto para kredi hizmetini piyasaya sürdü. Söz konusu hizmette ise ağırlıklı olarak XRP sunuluyor.

SBI Holdings ile ilgili görsel sonucu

Kitao, konu hakkında yaptığı açıklamada dünyada bir numara olmak için önde gelen şirketleri satın alma veya bunlarla ortaklık imzalama amacına sahip olduklarını ifade etti. Bunun Ripple için iyi haber niteliği taşımasının sebebi ise CEO’nun daha önce yaptığı açıklamalarda saklı.

XRP İçin Japonya İhtimali

Kitao, XRP’nin ABD’deki durumuna rağmen Japonya’da menkul kıymet olmadığını vurguladı. Japonya’nın finansal regülatörü de kısa süre önce buna dair bir açıklama yaptı. Yani işler XRP için tamamen ters gitse bile XRP’nin dünyanın en büyük finans merkezleri arasında gösterilen Japonya’da ortak bir girişimi bulunuyor olabilir.

XRP fiyatı ise duruşmanın verdiği gerginlik nedeniyle 0,55 dolar seviyesinde yatay seyretmeye devam ediyor. İlk duruşmanın etkisinin ise çok fazla olmaması beklenmekte.Total
16
Shares
1 yorum
  1. Araştırdım da Ne Sbı holdingste ne de Yoshitaka kitao ne de reuterste böyle bir haber var? Bağlantıyı atabilirmisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bruxis Yatırım Türkiye Pazarına Giriyor

Sonraki Haber

SEC-XRP Davası Popülerliğini Korurken, Bu Eyaletten Ripple İçin İyi Haber Geldi

İlgili Haberler