SEC ve Voyager Arasındaki Son Gelişmeler

Bitcoin Haber

İflas yargıcı Michael Wiles, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC), Voyager Digital’in etkilenen müşterilere geri ödeme yapmasına yardımcı olmak için iflas tokenleri çıkarması durumunda, bu şirkette yer alan yöneticilere para cezası vermesine izin verilmeyeceğini söyledi.

Son Gelişmeler

Wiles’ın yorumları, Voyager‘ın bir geri ödeme tokenı çıkarma ve Binance.US’ye 1 milyar dolarlık varlık satma planına ilişkin duruşmaların üçüncü günü olan 6 Mart’ta geldi.

SEC daha önce, Binance.US düzenlenmemiş bir menkul kıymetler borsası işletirken, geri ödeme tokeninin kayıtsız bir menkul kıymet teklifi oluşturacağını savunmuştu.

Ek bir itiraz açıklamasında, SEC de dahil olmak üzere hiçbir ABD kurumunun “Yeniden Yapılandırma İşlemleri nedeniyle veya bunlarla ilgili olarak herhangi bir Kişi aleyhine herhangi bir talepte bulunamayacağını” belirten yasal bir korumaya da itiraz etti.

Esasen bu, Voyager‘ın iflasına dahil olan yöneticilerin ve yeniden yapılandırma danışmanlarının, mahkeme tarafından onaylandığı sürece iflas planını uygulamaları halinde davalardan korunacakları anlamına gelmektedir.

Ancak SEC avukatı Therese Scheuer, yasal korumaların Voyager çalışanları ve avukatlarının menkul kıymetler yasalarını ihlal etmelerine izin verecek kadar geniş olduğunu savundu. Bloomberg’e göre, tartışmaların ardından Voyager avukatları yasal açıklamaların kapsamını daraltmayı kabul etti.

Resmi Başvuru

Ticaret platformu, firmayı yeniden yapılandırmak ve 100.000’den fazla müşteriye “değer iade etmek” amacıyla 5 Temmuz’da resmi olarak iflas başvurusunda bulundu.

Mahkeme, Voyager’ı 11. Bölüm iflasından çıkarmak için ilk olarak 19 Aralık’ta açıklanacak olan bir yeniden yapılandırma planını değerlendiriyor.

Plan, kripto borsası Binance.US‘in varlıklarını 1,02 milyar dolara satın almasını öngörüyor – Voyager’ın o sırada “varlıkları için en yüksek ve en iyi teklifi” temsil ettiğini söylediği bir seçenek.

SEC, yeniden yapılandırma planının menkul kıymetler yasalarını ihlal edebileceğini iddia ederek 22 Şubat’ta satışa itiraz etti. Düzenleyici kurum daha sonra 2 Mart’taki bir duruşmada itiraza ilişkin muğlak gerekçeleri nedeniyle eleştirildi.

28 Şubat’ta yapılan bir mahkeme başvurusu, ankete katılan 61.300 Voyager hesap sahibinin %97’sinin mevcut Binance.US yeniden yapılandırma planını desteklediğini ortaya koydu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Vitalik Buterin Bu Altcoin’lerden 220 ETH’nin Üzerinde Para Kazandı

Sonraki Haber

Kripto Paralar Karışık Sinyaller Veriyor! BTC, ETH ve Diğerleri

İlgili Haberler