SEC ve Ripple (XRP) Ortak Bir Açıklama Yayınladı!

İlayda Peker

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple Pazartesi günü yaptıkları açıklamada, blok zinciri ödeme firmasının iddia edilen menkul kıymet ihlalleri üzerine gerçekleşmesi beklenen duruşması öncesinde uzlaşma şansının çok az olduğunu söyledi.

SEC ve Ripple

ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde Federal Yargıç Analisa Torres’e hitaben yazılan bir keşif mektubunda, taraflar konuyu tartıştıklarını ve şu anda bir çözüm olasılığı olduğuna inanmadıklarını ifade ettiler. Ayrıca daha önceki görüşmelerin Donald Trump yönetimi altında gerçekleştiği ve esasen şu anda SEC’ten ayrılan yetkililerle yapıldığı ifade edildi.

Daha geniş anlamda mektup, iki tarafın sunacakları tanıklar ve deliller hakkında resmi bilgi alışverişinde bulunma sürecini kabul etmesiyle ya da etmemesiyle bekleyen duruşmanın nasıl ilerleyeceğine değiniyor.

SEC’in Ripple Davası

Aralık ayında SEC, hem Ripple’a hem de iki üst düzey yönetici olan, şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ve Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen’a bir dava açtı. SEC’e göre Ripple ve iki üst düzey yetkili Ripple’ın kullandığı kripto para birimi XRP’yi yasadışı bir menkul kıymet olarak bireysel yatırımcılara sattı ve bu sayede yasadışı gelir elde etti.

Sanık, savcı ve yargıç arasındaki ilk ön duruşma konferansı 22 Şubat’ta yapılacak. SEC, ilk değiştirilmiş şikayeti 19 Şubat 2021’e kadar sunmayı hedefliyor.

ABD Yönetim Değişikliği

SEC davasının hemen sonrasında ABD’de ve dolayısıyla SEC’de başkanlık değişiklikleri yaşandı. Ripple ve XRP yatırımcıları da bu değişiklikten oldukça umutlu görünüyor. Çünkü hem Donald Trump hem eski SEVCbaşkanı açık açık kripto para birimleri ve Bitcoin‘e karşı olduklarını defalarca dile getirdi.

Ancak Biden’ın bu konuda daha iyimser olması bekleniyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi – 16 Şubat 2021

Sonraki Haber

Rusya Kripto Para Kazançlarını Vergilendirmeye Hazırlanıyor

İlgili Haberler