SEC Üyesi: Kriptolar İle İlgili Net Düzenleme İhtiyacı Artıyor!

İlayda Peker

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) bir yetkili, kurumlar kripto para birimi alanına girdikçe dijital varlıklarla ilgili net kurallara duyulan ihtiyacın kritik seviyelere ulaştığını dile getirdi.

“Düzenlemelere İhtiyaç Artıyor”

SEC komisyon üyesi Hester Peirce, Tesla ve Mastercard gibi firmaların alternatif varlık sınıfını aktif olarak benimsemeleri nedeniyle artık net kripto para birimi kurallarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğuna inanıyor.

Peirce, son birkaç haftada kripto ile ilgili bir dizi büyük olayın ardından Cumartesi günü Reuters ile kurumsal kripto benimsemesinin sonuçlarını konuştu.

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla’nın Bitcoin (BTC) ödemelerine başlayacaklarını ima etmesinden sonra, ABD’nin en eski bankası BNY Mellon ve ödeme devi Mastercard da dahil olmak üzere daha fazla şirket kripto hizmetleri sunmayı planladığını duyurdu.

Komisyon üyesi konuyla ilgili olarak, “Bu, bu alanda daha fazla netlik sağlamak için bir tür önlem almamızın aciliyetini artırıyor” sözlerini kullandı.

Öte yandan kripto topluluğunda yaygın olarak “Kripto Anne” olarak anılan Peirce, kripto endüstrisinin yasaları çiğneme korkusu olmadan gelişmesine izin vermek için SEC’i daha fazla netlik sağlamaya çağırarak sürekli olarak açık kripto kurallarını savunuyor.

“Yeni Bir Şansımız Var”

Peirce, yeni başkanlık yönetiminin kurumsal yatırımcılardan gelen kripto baskısıyla birleşmesinin kripto düzenlemesine yeni bir bakış açısı sağlayabileceğini kaydetti:

Bir süredir sadece netlik çağrıları yapıldı ve yeni yönetim sadece yeni bir görünüm kazanma şansı sağlamakla kalmıyor aynı zamanda piyasadaki diğer kişilerin de yeni bir bakış açısına sahip olma şansını artırıyor.

Peirce, GameStop olayına da değindi ve düzenleyicilerin, piyasaya katılan yeni nesil yatırımcıları desteklemesine rağmen, bu tip olaylardan politika belirleyici sonuçlar çıkarmasının henüz çok erken olduğunu belirtti.

Daha önce bildirildiği gibi, ABD düzenleyicileri, Reddit grubu WallStreetBets‘in fiyatı 370 dolar’ın üzerine çıkarmasının ardından GameStop işlemlerini askıya alan popüler işlem uygulaması Robinhood’ı ifadeye çağırdı.

Robinhood CEO’su Vlad Tenev ve Citadel CEO’su Ken Griffin Perşembe günü diğer ilgili taraflarla birlikte Kongre önünde ifade verecek.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Mike Novogratz 2024 Yılı Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentisini Açıkladı!

Sonraki Haber

BTC Yorumları: Bitcoin/USD Teknik Analizi 15/02/2021

İlgili Haberler