SEC Üyesi: Bitcoin’i (BTC) Yasaklamak Neredeyse İmkansız!

İlayda Peker

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıklara genel bir yasak koymanın Amerika Birleşik Devletleri hükümeti için aptalca bir şey olacağını, çünkü Bitcoin merkezi olmayan bir dijital varlık olduğu için bu eylemin istenen sonucu vermeyeceğini dile getirdi.

SEC ve Kriptolar

ABD, kripto para birimleri ile ilgili dostça bir tavır sergileyen Kanada ve İsviçre gibi ülkelerin gerisinde kalıyor. Ancak Peirce’a göre Gary Gensler’in başa geçmesi bu konuda yeni bir soluk getirme potansiyeline sahip.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) eski başkanı olan kripto meraklısı Gensler, SEC’e liderlik etmesi için Başkan Joe Biden tarafından aday gösterildi ve bu adaylık onaylandı.

Bunlara ek olarak Peirce, yeni SEC başkanının dijital varlıklara karşı daha üretken bir yaklaşım benimseyeceğine ve gelişen endüstri için uygun, net düzenlemeler oluşturacağına kesin bir şekilde inandığını açıkça ortaya koydu.

Peirce konuyla ilgili olarak, “Diğer yargı alanlarının daha üretken bir yaklaşım benimsediğini gördük. Gerçekten bunu tersine çevirmemiz gerekiyor. Ve yeni bir başkanın, birlikte yapabileceğimiz bir şey olan bu pazarlar hakkında derin bilgi sahibi olması konusunda iyimserim.” sözlerini kullandı.

“Bitcoin’i Yasaklamak Aptalca”

Peirce yaptığı açıklamalarda Hindistan’ın Bitcoin’i yasaklamak konusunda hala karışık adımlar attığını, 2017 yılından bu yana Çin’de işlemlerin yasak olduğunu ve bazı farklı ülkelerde de bu yönde çalışmalar yapıldığını dile getirdi. Ancak ünlü isme göre Amerika’da böyle bir adım atmak neredeyse imkansız. Çünkü Bitcoin’i engellemek için tüm internetin fişini çekmeniz gerekiyor.

Bu noktada Peirce, “İnsanların Bitcoin işlemi yapmasını engellemek çok zor olurdu. Bu yüzden hükümetin bunu yapmaya çalışması aptalca bir şey olur.” sözlerini kullandı.Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Quantfury Uygulaması Türk Kullanıcılara Kapılarını Açıyor

Sonraki Haber

Ripple ve SEC Davası Devam Ederken, XRP Rotayı Yukarı Kırdı!

İlgili Haberler