XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 17.03.2021

Metin Alaca

XRP fiyatı 16 Mart tarihinde %15’e veren anlık bir yükseliş kaydetti. Ripple’ın davası ile ilgili kritik gelişmelerin yaşandığı anlarda XRP fiyatının birden böylesine sert bir yükseliş elde etmesi kafalarda soru işareti yaratsa da bu belirsizlik çok sürmedi. XRP fiyatı yeniden başladığı noktaya yani 0,45 dolar desteğine kadar geriledi.

XRP/USD Teknik Analizi

XRP Kilit Destek Seviyeleri: 0,453$, 0,42$, 0,4$.

XRP Kilit Direnç Noktaları: 0,5$, 0,556$, 0,6$.

XRP fiyatı neredeyse 1 aydır alçalan takoz formasyonunda bulunuyor ve üst sınırdaki direnci kırmakta zorlanıyor. XRP fiyatının takoz formasyonunun en alt noktasına kadar gerilemesi hafif bir yükseliş yaşanmasını sağlasa da azalan alış baskısı fiyatın 0,50 dolar üzerinde kapanış yapmasını engelledi.

XRP fiyatı .5 Fibonacci geri çekilme noktasına denk gelen 0,453 dolar desteğinin altına geriledi ve kısa süreliğine de olsa 0,4 dolar yani .618 Fib geri çekilme seviyesini gördü. Haftaya başlarken oldukça kötü bir durumda olan XRP’nin kısa sürede ise toparlandığı gözlerden kaçmadı. Aynı bu düşüş gibi XRP’nin 16 Mart tarihinde yaşadığı yükselişin de günlük kapanış yapamaması, bunların geçici olmasına yol açtı.

Ripple Yorumları

XRP fiyatı için bundan sonraki günlerde dikkat edilecek seviyelerin ise takoz formasyonun üst çizgisi olduğu söylenebilir. XRP fiyatı bu çizginin üzerine çıkarsa 0,5 dolar direnci ile karşı karşıya kalacaktır. Bunun devamında 2019 yılının en yüksek seviyesi olarak görülen kritik direnç 0,556 dolar ve 0,6 dolar dirençleri XRP yatırımcılarını zorlayabilir.

XRP fiyatının 2020 yılının sonundaki gibi yeniden 0,6 dolar seviyesinin üzerine çıkması ise .786 Fibonacci noktası olan 0,648 dolara kadar yükselişi beraberinde getirir. Asıl kritik nokta ise bunun devamındaki 1.272 Fibonacci seviyesi olan 0.685 dolar olarak biliniyor. Bu seviye grafikte de mavi çizgi olarak gösterilmekte.

XRP Alınır Mı?

Olası bir düşüş senaryosunda ise XRP yatırımcılarının dikkat edeceği en önemli seviyeler .5 Fibonacciye denk gelen 0,453 dolar, 100 günlük EMA’ya denk gelen 0,42 dolar ve .618 Fibonacciye denk gelen 0,4 dolar olarak görülüyor. Son olarak 0,375 dolar desteğinin altına inilmesi, XRP için yeniden 0,28 doların gündemde olmasına yol açacaktır.

Bu seviyeden XRP alımı yapmak ise riskli olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC Yorum: Popüler Analist Ciddi Bir Düzeltme Konusunda Yatırımcıları Uyardı

Sonraki Haber

Büyük Kurumlardan Destek Bulan Bitcoin’i BoA Analisti Sert Eleştirdi!

İlgili Haberler