SEC Önünde ETH için ETF Başvuruları Artıyor

Bitcoin Haber

SEC, kripto paralar üzerindeki baskısını sürdürürken, fon şirketleri gelecekte artması muhtemel olan kurumsal talebi değerlendirmek için harekete geçti. Şirketler, SEC’e bir dizi ETF başvurusunda bulundu. Invesco Galaxy, spot Ether ETF’si için son başvuruyu yaptı ve bu başvuruyla birlikte SEC’in incelemekte olduğu ETH dosyası sayısı üçe çıktı.

Bu fonların ETF çıkarırken Coinbase aracılığıyla ETH veya BTC tutması, önemli bir talep artışına yol açabilir. Spot ETF’ler, vadeli işlemlerden farklı olarak, fiyat üzerinde daha büyük pozitif sonuçlar doğurabilir.

ETH vadeli ETF için onayın alınmasının ardından Ether fiyatında bir artış yaşandı. Ancak, kripto para borsalarındaki vadeli işlemler açık pozisyonları kapattığı için bu yükseliş kısa sürede sona erdi. Eğer Spot veya Vadeli tarafta yeni bir talep artışı görülmezse, iyi haberlere rağmen BTC fiyatının tekrar 26.500 doların altına düşebileceği belirtildi.

Yazının hazırlandığı sırada ETH’nin fiyatı 1.673 dolar idi ve bu eşiğin üzerinde kapanışlar, yükseliş için bir fırsat sunabilir. ETH’nin yükselişi genellikle altcoinler için de tarihsel olarak itici güç olmuştur.

Bu gelişmeler, kripto para ve ETF piyasalarında önemli bir dönüm noktası olabilir ve kurumsal yatırımcıların ilgisini çekebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Gemini Kripto Borsası Hollanda’dan Ayrılıyor: MiCA Uyumu Süreci

Sonraki Haber

Worldcoin Altcoin Yüzde 11’den Fazla Artabilir: Usta Analistin Tahmini

İlgili Haberler