Ripple-SEC Davası: XRP Mahkeme Sonucu Ne Olacak?

İlayda Peker

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs aleyhine açtığı davadaki araştırmaları denetleyen bir yargıç, SEC’in son başvuru tarihlerini 60 gün uzatma talebini kabul etti. Buna ek olarak Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen’in Amerika Birleşik Devletleri dışındaki 16 kripto para borsasından bilgi alması talebinde de bulunuldu.

Araştırma Süreci Uzatıldı

ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn 14 Haziran’daki bir kararla, davadaki tarafların gerçekleri araştırma ve uzman araştırmalarını tamamlamaları için süreyi sırasıyla 31 Ağustos ve 15 Ekim’e kadar uzattı.

SEC, ajansın Ripple tarafından üretilen belgeleri araştırmak ve incelemek için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu söyleyerek bir talepte bulunmuştu. Ancak Ripple, SEC’in talebine karşı çıkmış ve uzatmayı şirketin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki işine varoluşsal bir tehdit olarak nitelendirmişti.

Ayrıca Netburn, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen‘den 16 yabancı kripto para borsasından XRP hesapları ve XRP işlemleriyle ilgili belgeleri almaları için de bir talepte bulundu. Bu noktada Garlinghouse ve Larsen, XRP satışlarının Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kripto para borsalarında yoğun bir şekilde yapıldığını dile getirdi.

Dava Sonucu Ne Olacak?

Gala Games’in genel danışmanı Jesse Hynes, Twitter’da yaptığı açıklamalarda her ne kadar dava süreci karışık ilerlese de bu davanın sonucunun olumlu olacağını dile getirdi. Hynes’a göre bu dava sonucu hem Ripple hem genel kripto para ekosistemi için oldukça iyi olacak.

Buna ek olarak Hynes’ın açıklamalarına göre ABD dışındaki borsalarda XRP satışlarının devam etmesinin ve işlerin eskisi gibi ilerlemesinin hiçbir sakıncası bulunmuyor.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Polkadot (DOT) İlk On Kripto Para İçinde En İyi Performansı Gösterdi

Sonraki Haber

Latin Amerika’nın En Büyük Şirketlerinden GoldConnect, Yeni Kripto Hizmetini Açıkladı

İlgili Haberler