SEC Karşısında Bitcoin ETF Onayının Yolu Açıldı: 4 Uzmanın Yorumları

Bitcoin Haber

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) önünde Spot Bitcoin ETF’i onaylama konusunda birkaç seçenek bulunuyor. Grayscale davasını kazanmasıyla birlikte SEC, Bitcoin ETF onayını verme veya red etme durumunda. SEC, ETF başvurularını reddetmek isterse, henüz belirtmedikleri başka nedenler bulmak zorunda. Vadeli ETF onayı verdiği için SEC’nin bahaneleri, 2021 ve sonrasında gelen onaylarla çelişmemeli. SEC, bu aşamadan sonra karar itiraz edebilir, ETF onaylarını verebilir, yeni ret bahaneleri arayabilir veya hiçbir şey yapmayabilir. Eğer ETF onayı vermezse, Mart ayında başvuruların hepsi otomatik olarak onaylanacak.

SEC’in mahkemeyi kaybettiği belirtiliyor. Bu durum, SEC’in mahkemeyi temyize ikna edecek bir argüman bulması gerektiği anlamına geliyor. Ancak, dava oldukça açık ve net olduğu için, bu pek mümkün görünmüyor.

Eski bir SEC avukatı olan Pat Daugherty, SEC’nin Bitcoin vadeli işlemlerine dayalı ETF’leri onaylayabildiğini ancak Bitcoin’e dayalı bir ETF’yi onaylamadığını açıklayamadığını belirtti. Daugherty, SEC’nin bu davayı kaybettikten sonra Grayscale’in başvurusunu hızla onaylamanın akıllıca olacağını söyledi.

Paradigm’da politika direktörü olan Justin Slaughter, bir finansal düzenleyicinin bir başvuruyu reddetmesinin iki partili bir yargı heyeti tarafından reddedildiğini daha önce hiç görmediğini belirtti. Slaughter, SEC’nin DC’de iki partililiği yeniden tesis ettiğini ifade etti.

CoinRoutes’un kurucu ortağı ve CEO’su Dave Weisberger, SEC’nin Grayscale’in Bitcoin ETF’sini onaylayacağını garanti etmese de, özellikle Blackrock ve Fidelity’den yeterli bilgi paylaşım anlaşmaları olduğunu düşündükleri tüm ETF başvurularını onaylamaları muhtemeldir. Cuma günü 7 ETF için SEC karar verecek. Davanın üstüne yeni bir erteleme kararı mantıklı olabilir. Ancak ret, şimdilik SEC için riskli görünüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Dogecoin: Eylül Ayı Beklentileri ve Analizler

Sonraki Haber

Bitcoin ve Ethereum: Kripto Para Piyasalarında Son Durum ve Beklentiler

İlgili Haberler