SEC Başkanı Gensler’dan Kripto Para ve Bitcoin Açıklaması

Bitcoin Haber

Dün kripto para yatırımcıları için önemli bir gelişme yaşandı. SEC Başkanı Gensler, Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi önünde ifade verdi. Gensler’in konuşma metni önceden yayınlandı, ancak konuşmayı önemli kılan başka bir detay vardı.

Gensler, kripto para yatırımcılarına karşı oldukça sert davrandı. Büyük borsalar hakkında dava açtı, majör altcoinlere menkul kıymet damgası vurdu ve daha fazlasını yaptı. Şimdi tüm bu eylemlerinin nedenlerini açıklamaya çalışarak siyasi desteğini korumaya çalışıyor.

Gensler’in konuşmasında belirttiği bazı noktalar şunlardı; kripto paraların mevcut yasalarımızdan muaf olmasını sağlayacak bir neden yok, kripto paraların çoğu 1930’da menkul kıymet tanımına uyan yatırım sözleşmesi kalıbına uyuyor ve kripto para borsalarının kurumumuza kayıt gibi gereklilikleri yerine getirmesi gerekiyor.

Gensler, ayrıca spot Bitcoin ETF onayı konusunda da ifade verdi. Gensler’den bu konuda onay vermesi istenirken, Gensler fiyat manipülasyonu gerekçe gösterilerek başvuruları reddetti. Ancak son Grayscale davası kararı, Gensler’ın bu konudaki tutumunun yanlış olduğunu gösteriyor.

Son olarak, Gensler’in Bitcoin’i bir menkul kıymet olmaktan çıkaran şeyin Howey Testi olduğunu belirtti. Böylece Gensler, Bitcoin’in bir menkul kıymet olmadığını açıkça ifade etmiş oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

MKR Coin Fiyatı İstikrarlı Yükselişini Sürdürüyor

Sonraki Haber

Kraken Borsası Hisse Senedi Alım Satım Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor

İlgili Haberler