SBI Group CEO’su: “Ripple Halka Açılmayı Planlıyor”

Mert Bahçe

SBI Gruop CEO’sunun iddiasına göre Ripple, ABD finansal regülatörü karşısında devam eden yasal savaşına rağmen halka açılma planlarını diri tutuyor. Japon finans devi SBI Group’un CEO’su Yoshita Kitao, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı mücadelesinde başlamasının akabinde halka açılma planlarının yapıldığı öne sürdü.

SBI Group CEO’sundan Dev İddia

Geçtiğimiz gün bir konferansta konuşan SBI Group CEO’su, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen’in ortak kararıyla şirketi halka açmayı planladığını aktardı. Kitao şunları kaydetti: “Ripple devam eden dava sürecine rağmen halka açılacak. Mevcut CEO bunu yapmak istiyor. Bununla birlikte Chris de bunu istiyor.”

Başarılı CEO, SBI Group’un Ripple’a yaptığı yatırımın potansiyel bir halka açılma adımında karşılığını alacağını belirtti. Bununla birlikte Kitao, Ripple’ın en büyük dış hissedarının SBI olduğunu hatırlattı.

Bunun yanı sıra başarılı iş insanı Kitao, hali hazırda desteklenen bir başka endüstri şirketi olan Blockchain Konsorsiyumu R3’ün de bir gün halka açılacağını iddia etti. Kitao şunları aktardı: “Fintech şirketlerine yatırımlarımız devam ediyor. Bu teknolojiyi SBI Group olarak benimsiyor ve sektöre yayıyoruz. SBI Group’ın temel stratejisi budur.”

Brad Garlinghouse IPO Sinyalleri Vermişti

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, IPO’ların kripto para ve Blockchain endüstrisinde daha yaygın hale geleceğini belirtmişti. Hatta geçtiğimiz yıl şu sözlerle potansiyel  bir IPO’nun sinyallerini verdi: “Önümüzdkei 12 ay içinde kripto para ve Blockchain alanında IPO’lar göreceksiniz. İlk olmamakla birlikte son da olmayacağız. Ancak lider tarafta olmamızı bekliyorum. Bu şirketimiz adına doğal bir evrim.”

Ripple şu an için bu iddiaları yanıtsız bırakırken önümüzdeki günlerde nasıl bir açıklama geleceği ise merak konusu.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD Adalet Bakanlığı Bitcoin (BTC) Takibinin Sıkılaşmasını İstiyor

Sonraki Haber

Koreli Kripto Para Kullanıcıları Borsalar İle Yüz Yüze Görüşebilecek

İlgili Haberler