Santiment’ten MATIC ve Solana Değerlendirmesi

İlayda Peker

Kripto analiz firması Santiment, Ethereum (ETH) ölçeklendirme çözümü Polygon’un (MATIC) balinalar tarafından tercih edildiğini ve balina alımlarında dikkat çeken verilerin altıncı haftaya girdiğini ifade etti.

Balinaların Tercihi: MATIC

Santiment, 10.000 ila 10 milyon MATIC tokenı tutan balinaların, altı hafta boyunca varlıklarını toplu olarak yaklaşık %10 oranında artırdığını söylüyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda ise “MATIC balinaları, yaklaşık altı haftadır oldukça büyük bir birikim eğilimi içindeler. 10.000 ila 10 milyon token arasındaki MATIC sahiplerinin bu zaman diliminde toplu olarak %8,7 oranında birikimlerini artırdıkları görülüyor.” sözleri kullanıldı.

Bunlara ek olarak piyasada köpekbalıkları 500 ile 1.000 adet arasında varlık tutan yatırımcılar olarak değerlendirilirken 1.000 adetten fazla varlık bulunduran yatırımcılar balina olarak isimlendiriliyor. Dolayısıyla Santiment aslında bu verilerine hem köpekbalıklarını ve balinaları dahil ediyor.

Bunlara ek olarak Santiment ayrıca, Ethereum rakibi Solana‘nın (SOL) şu anda kripto alanında hakim olan yüksek düzeyde olumsuz duyguların ortasında Celsius Networks (CEL) ile birlikte sosyal medya forumlarında sıcak bir konu olduğunu söylüyor.

Yapılan açıklamalarda, “Haziran ayının son haftasına girerken, yatırımcılar ayı piyasasında hayatta kalmak için ellerinden geleni yapıyorlar. CEL ve SOL, tartışmalarda bir artış yaşıyor ve bir ponzi şeması olarak kripto para birimi konusu, duyarlılığın ne kadar olumsuz olduğunu gösteriyor.” sözleri kullanılıyor.

Solana ve Celcius

Santiment’e göre, Solana hakkındaki “endişeler”, SOL’u sosyal medya forumlarında ilk on trend konusu arasına soktu. Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre bu yıl içinde Solana 3’ü 2 saatten uzun olmak üzere 12 kesinti vakası yaşadı. Celsius Network örneğinde ise merkezi finans platformu geçen hafta para çekme işlemlerini süresiz olarak durdurdu ve CEL token’da çok ciddi bir düşüş yaşandı.Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Cardano Vasil Hardfork Neden Ertelendi?

Sonraki Haber

Kripto Paralar İçin Buzul Çağı Benzetmesi!

İlgili Haberler