Santiment’e Göre Cardano’da (ADA) Düşüş Eğilimi Devam Edebilir

İlayda Peker

Cardano, kripto para piyasasında karmaşık bir durumda kalmaya devam ediyor. Varlık 2021’de kurumsal yatırımcılardan destek bulamadı ve 2022’de de herhangi bir itfa elde edemedi. İki yıllık aktif satış Cardano’yu Ethereum, Solana ve diğer rakiplerine kıyasla son derece değersiz hale getirdi. Ancak bu, ADA’nın 2023’te yükselişe geçeceği anlamına mı geliyor?

Santiment’in Görüşü

Analitik platformun Insights blog yazısına göre, satıcıların tükenmekte olduğuna dair bazı işaretler var. ADA‘daki her aşağı yönlü harekette, ağda zararda olan daha az coin var ve bu da ağdaki satış gücünün sürekli azaldığını gösteriyor.

Buna ek olarak, işlem hacminde bir düşüş trendi görüyoruz ve bu da piyasada gözlemlenen en güçlü solma/tersine dönme sinyallerinden biri. Bir trend ilerledikçe, boğalar veya ayılar yavaş yavaş güçlerini kaybeder ve momentumu yavaşça verir; bu noktada trendin tersine dönmesi gerçekleşir. Cardano için 2023’te durum böyle olabilir, özellikle de kripto para piyasasında genel bir toparlanma görürsek.

Bununla birlikte, tüm analiz bize ADA’nın 2023’teki hareketini güvenle tahmin etmemizi sağlayacak herhangi bir temel içgörü vermeyen yalnızca birkaç göstergeye dayanıyordu.

İşler Nasıl Sonuçlanacak?

Ne yazık ki Cardano, son dört günde %7’lik bir fiyat artışı gösterdikten sonra ivme kazanamayarak bir kez daha yerel en düşük seviyeye gerilediği için sıçramaya hazır görünmüyor.

Varlık üzerindeki işlem hacmi gerçekten de düşüyor, ancak bu bize trendin azaldığını söylemiyor çünkü bu durum dünya genelindeki finans piyasalarındaki tatillerin bir sonucu da olabilir. Bu eğilim büyük olasılıkla 5 Ocak’a kadar devam edecek.

Elde edilen son verilere göre ADA yazının kaleme alındığı sırada 0,25 dolardan işlem görüyor ve 8,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 9. kripto para konumunda yer alıyor.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Fiyatında Önemli Destek Seviyesi! Dikkat!

Sonraki Haber

Shiba Inu Topluluğu Potansiyel 2023 Shibarium Sürümü İçin Heyecanlı

İlgili Haberler