Cardano Kurucusundan İlginç Wrapped Bitcoin Yorumu!

İlayda Peker

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında giderek daha fazla kullanılmaya başlanan Bitcoin’in (BTC) değer önerisini ele aldı ve konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bitcoin İle İlgili Farklı Yaklaşım

Hoskinson yaptığı açıklamalarda, Bitcoin fiyatına sabitlenmiş “wrapped” kripto para birimlerinin “orman yangınları gibi” yayılacağını düşündüğünü ifade ediyor.

Wrapped tokenler, esasen yatırımcılara yani Hoskinson’ın açıklamalarına göre Bitcoin sahiplerine, BTC’leri ile merkezi olmayan uygulamalarda işlem yapma ve kullanma yolu vererek popülaritesini artırdı.

Hoskinson konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Benim tahminim, beş yıl içinde Bitcoin’in çoğunluğunun Bitcoin ağında olmayacağı ve aksine aslında diğer ağlarda olacağı yönünde. Wrapped BTC, her türlü dApp ve akıllı sözleşmelerde kullanılacak.” ifadelerini kullanıyor.

Buna ek olarak Hoskinson’a göre, bu durum potansiyel olarak ulus devletler tarafından, ekosistemlerinde günlük işlemler için kullanabilecekleri sağlam bir para politikası ile gerçekten istikrarlı bir para birimine sahip olmak için bir hesap biriminde bir değişim aracı oluşturmak için bile kullanılabilir. Bu noktada popüler isim her ikisinin de yine de Bitcoin olacağının anlaşılmasının önemli olduğunu ifade ediyor.

“Wrapped Bitcoin Daha Üstün”

Bunlara ek olarak Hoskinson, lider konumdaki kripto varlığını wrapped olarak kullanmanın fayda değerini artırdığından, wrapped Bitcoin‘in normal Bitcoin’den “çok daha üstün” olduğunu söylüyor:

Uygulamada, sistemin kullanıcıları zaten Bitcoin’i eski finansal sisteme yerleştiriyor. En azından onları kripto para birimlerine sararak, kendi kendine saklama ve akıllı sözleşmeye dayalı saklama ve diğer tüm şeylere sahip olursunuz.

Bu noktada popüler isim kullanılan altyapı ile ve şu anda kullanılma şekli ile wrapped BTC’nin daha üstün olduğunu ifade ediyor.


Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

En İyi Kullanıcı Deneyimini Hedefleyen NFT Pazar Yeri Upstairs, Lansmana Hazırlanıyor

Sonraki Haber

Popüler Uzmana Göre Bu Göstergeler Bitcoin İçin Umut Işığı!

İlgili Haberler