Santiment Piyasayı Değerlendirdi: BTC, XRP, ETH, ETC ve REN

İlayda Peker

Yapılan son açıklamalarda kripto analitik firması Santiment, hem Bitcoin (BTC) hem de XRP’nin piyasa gerilemesinin ortasında yükseliş sinyalleri verdiğini söylüyor. Santiment, Bitcoin ile başlayarak, amiral gemisi kripto varlığının sosyal hakimiyet metriğinin yükseldiğini ifade ediyor.

Bitcoin Sosyal Hakimiyeti

Santiment’e göre, herhangi bir zamanda bir varlığa odaklanan çeşitli platformlardaki tartışmaların diğer varlıklara göre yüzdesini gösteren sosyal hakimiyet metriği, tarihsel olarak dibi tahmin etmek için güvenilir bir sinyal görevi görüyor. Platform bu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin’in fiyatı üç ayın en düşük seviyesine ulaştı. Duyarlılık verilerimize göre, olumsuz yorumlar ayın en yüksek seviyelerine çıktı. Borsalarda short pozisyonlar en azından kanamayı durdurdu. BTC sosyal hakimiyeti de arttı, bu tarihsel olarak iyi bir dip sinyali.” ifadelerini kullanıyor.

Buna ek olarak Santiment, XRP‘yi de değerlendirerek, Ripple Labs ve ABD Menkul Kıymetler Borsası’nın devam eden davada bir anlaşmaya varacağına dair yatırımcılar arasındaki iyimserliğin, piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto varlığı için fiyat artışına katkıda bulunduğunu söylüyor.

Konuyla ilgili olarak ise “XRP ağı etkinliği geçen hafta %17 artarken, Bitcoin, Ethereum ve kripto paraların çoğu düştü. Ripple ve SEC arasında artan düzenlemeyle ilgili devam eden savaşlar, esas olarak artan yatırımcı iyimserliğine ve yüksek balina hareketine yol açtı.” açıklamasını yapıyor.

Ethereum ve ETH Classic

Santiment Ethereum (ETH) forkuna, Ethereum Classic‘i (ETC) de değerlendiriyor. Kripto analiz firması, piyasa değerine göre 22. en büyük kripto varlığının vadeli düşünüldüğünde daha da düşeceğini söylüyor.

Santiment’e göre, Ethereum Classic, 150 kripto varlık arasında borsalarda en yüksek düzeyde short ilgi görüyor. En yüksek düzeyde long ilgiye sahip olan kripto paranın ise Ren (REN) olduğu ifade ediliyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Ethereum Classic, özellikle geçen haftaki ETH birleşmesinden sonra fiyatında düşüş gördü Öte yandan, Ren’e karşı çok fazla ilgi var. Ancak genel olarak, borsalardaki sürekli sözleşme fonlama oranları, yatırımcıların daha fazla düşüş beklediğine işaret ediyor.” sözlerini kullanıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

CoinW Türkiye’de İşe Alım Konferansı Düzenleyecek

Sonraki Haber

Terra Kurucusu Do Kwon Hakkında Interpol’den “Kırmızı Bülten”!

İlgili Haberler