Popüler İsim Açıkladı: Hükümetler Kripto Paraları Destekleyecek Mi?

İlayda Peker

Elde edilen bilgilere göre Shark Tank’ten Kevin O’Leary, ABD’li politika yapıcıların kriptoyu destekleyeceğine dair iyimser bir bakış açısına sahip. Bu sebeple de çeşitli politikalar kripto para alanındaki yatırımları etkileyebilir.

Kripto Para Birimleri ve Gelecek Öngörüleri

O’Leary, gelecek politikaların stablecoin‘ler için olumlu bir duruş sergilemesini beklediğini ifade etti. Popüler isme göre bu durum hem ABD doları hem kripto para piyasası için olumlu bir işaret.

O’Leary konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Her iki tarafın da stablecoinleri desteklemesinin nedeni, bu durumun ABD dolarını küresel olarak varsayılan para birimi haline getirmesidir. ABD doları ve Hazine bonoları tarafından desteklenen bir stablecoin, bir ödeme sistemi olarak düzenlenirse bu, egemen servet fonları ve finans kurumları tarafından ilgiyi artırabilir.” sözlerini kullandı.

Bitcoin Fiyatı

Bunlara ek olarak Bitcoin (BTC) fiyatı 20.000 doların altına düştüğü için O’Leary, açık kripto politikaları uygulanmadıkça amiral gemisi kripto para biriminin büyük olasılıkla baskı altında kalacağı konusunda da uyarıyor. BTC şu anda Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %70’den fazla düşüşle 18.900 dolardan işlem görüyor.

O’Leary, ABD’nin yakında kendi kripto düzenlemesini çıkaracağına ve bunun yatırım yaptığı Bitcoin madencisi Bitzero gibi şirketlere fayda sağlayacağına da inanıyor. Popüler isim bu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda ise “Önümüzdeki 18 ay boyunca bir politikamız olabileceği konusunda duyumlar aldım ve bunun Bitzero gibi firmaların, özellikle de ESG (Çevresel Sosyal ve Yönetişim) çözümünün nasıl sağlanacağını bilen firmaların değerlemelerine iyi yansıyacağını düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak kripto para piyasasında hala volatil hareketler devam ediyor ve dün FED’in faiz kararının kripto para piyasasındaki düşüşü tekrar etkilediği görülüyor. Şu an için analistlere göre ilk direnç seviyesi 20.600 dolarda bulunuyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

FED Kararları Bugün Açıklanacak! Bitcoin ve Altcoin’lerde Ne Olacak?

Sonraki Haber

CoinW Türkiye’de İşe Alım Konferansı Düzenleyecek

İlgili Haberler