SAND Fiyatı Token Kilidinin Açılması Yaklaşırken Düşüyor

Bitcoin Haber

Metaverse platformu The Sandbox bugün SAND tokenlarının kilidini açacak ve fiyatlar şimdiden düşmeye başladı. 14 Şubat’ta The Sandbox piyasalara başka bir token bloğu sunacak. Ayrıca, 372,5 milyon SAND tokeninin dolaşımdaki arza eklenmesi planlanıyor.

Sandbox Token Ekonomisi

Bu, toplam arzın yaklaşık %12,4’ünü temsil etmektedir, bu nedenle oldukça büyük bir parçadır. Mevcut fiyatlarla, token kilidinin açılması yaklaşık 250 milyon dolar değerindedir.

SAND‘ın mevcut kilidi açılmış dolaşımdaki arzı, 3 milyar toplamın yaklaşık %56’sını temsil eden 1,7 milyar token’dır. Sonuç olarak, piyasa değeri 1,18 milyar dolardır.

Token kilitlerinin açılması, kilitli varlıkların belirli bir süre boyunca kripto piyasasına sürülmesi için tasarlanmıştır. Bu süreç, tüm paydaşlar için teşvikleri hizalamayı amaçlamaktadır. Ancak, genellikle kısa vadeli dalgalanmalara ve fiyat düşüşlerine neden olur.

13 Şubat’ta ‘Lookonchain’, Metaverse platformunun tokenomiklerine ilişkin bazı ayrıntılar yayınladı.

Sandbox hak ediş programı, 3 milyar token’ın sonuncusunun piyasaya sürüldüğü Şubat 2025’te sona erecektir. Bu da Ağustos, Şubat 2024, Ağustos 2024 ve Şubat 2025 için dört kilit açma etkinliği daha planlandığı anlamına geliyor.

Bugünkü kilidin açılması hariç, önümüzdeki iki yıl içinde 1 milyar SAND token daha piyasaya sürülecek. Bunun fiyatlar üzerinde ciddi bir etkisi olabilir.

Son zamanlardaki pek çok kripto projesi gibi, The Sandbox tokenomikleri de ekip ve yatırımcı odaklıdır. Tokenların %40’ından fazlası ekip, vakıf ve danışmanlar için ayrılmıştır. Ek olarak, %20’den fazlası tohum ve stratejik satışlara gitti ve %26’sı yedekte tutularak bireysel yatırımcılar için çok az bir miktar kaldı.

Zincir üzerindeki analist, “SAND’ın son 2 kilidinin açılmasına SAND fiyatında bir düşüş eşlik etti” dedi. Tarih tekerrür ediyor gibi görünüyor.

Fiyat Düşüyor

Beklendiği üzere, Salı sabahı Asya işlem seansında SAND fiyatları kırmızıda seyrediyor. Token’ın fiyatı gün içi en yüksek seviyesi olan 0,70$’dan %3,6’lık bir düşüşle baskı sırasında 0,675$’a geriledi.

Ayrıca SAND, daha geniş bir piyasa geri çekilmesinin ortasında geçtiğimiz hafta yaklaşık %7 değer kaybetti.

Token kilidinin açılması, SAND fiyatlarının 0,60 dolar civarındaki destek seviyelerine düşmesine neden olabilir. Metaverse tokenı şu anda Kasım 2021’deki zirve fiyatı olan 8,40$’dan %92 düşüşte.

Bu ayın başlarında The Sandbox, Suudi Arabistan Dijital Hükümet Otoritesi (DGA) ile Metaverse işbirliği konusunda bir anlaşma imzaladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı Dirençle Karşı Karşıya: ETH’da Son Durum

Sonraki Haber

Paxos Olayı Sonrasında Binance ve BUSD’de Son Durum

İlgili Haberler