Sabredin! 2021 Bitcoin’in (BTC) Yılı Olacak!

İlayda Peker

Bitcoin’in (BTC) son zamanlardaki fiyat hareketleri, yatırımcıların ve analistlerin orta vadeli tahminler yapmasını zorlaştırıyor. Grafiklere bakıldığında lider kripto para birimi 10.200 ile 11.200 dolar aralığında seyrediyor ve kare bir şekil çiziyor.

Bitcoin Fiyatı

Piyasadaki ivme eksikliği, yatırımcı duyarlılığına ciddi bir darbe indirdi. Birçok yatırımcı ve analist sadece ivme eksikliği sebebiyle bile konsolidasyon sürecinin düşüşle bitebileceğini düşünüyor. Ancak bir analist, Bitcoin’in hala çok güçlü olduğunu ve fiyatın bu güce henüz yanıt vermediğini düşünüyor. Analiste göre, BTC şu anda küçük düşüş eğilimleri gösterse de hala yükseliş ivmesinde bulunuyor.

Bunlara ek olarak analist, daha yüksek seviyelerin çok kısa zamanda görüleceğini ve 2021 yılında Bitcoin’in gücünün fiyata tam olarak yansıyacağını belirtiyor.

Öte yandan piyasanın popüler analistlerinden Willy Woo, BTC’nin borsalardaki dengesindeki büyük düşüşün bir artış sinyali olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyor. Son zamanlarda yaşanan olayların da etkisiyle borsalardaki Bitcoin dengelerinde değişiklikler olduğu görülüyor. Woo’ye göre bu durum yeni HODL’ların ortaya çıktığını ve dolayısıyla yeni yüksek seviyelerin kapıda olduğunu gösteriyor. Woo’ya göre bu durum, “büyük bir makro yükseliş trendi” olarak değerlendirilmeli.

2021 Bitcoin’in Yılı Olabilir

Bunlara ek olarak Woo, daha önce de BTC fiyatı ile temel gücü arasında farklar olduğunu gördüğünü ve bunun bir yükseliş sinyali olduğunu ifade ediyor. Woo, 2021’de çok büyük artışların olacağını ve böyle bir fırsatı 2016’nın ortasından bu yana görmediğini dile getiriyor.

Gerçekten yeni kullanıcıların piyasaya girmesi ve BTC almaya başlaması doğal olarak bir alım baskısı oluşturarak fiyatı yüksek seviyelere taşıyabilir. Bu sayede 2021 gerçekten Bitcoin’in yılı olabilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Güney Kore Son Aşamaya Hazırlanıyor: Dijital Para Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

Sonraki Haber

Önemli İddia: BitMEX Bu Noktadan Sonra Toparlayamaz!

İlgili Haberler