Ronin Bridge Yeniden Kullanımda! Yeni Güncellemeler Var!

İlayda Peker

Yapılan son açıklamalara göre Ronin Bridge, Mart ayında büyük bir güvenlik ihlali yaşadıktan sonra para yatırma ve çekme işlemleri için açık ve hazır. Ağ, köprüyü açma kararının bir iç denetim ve iki dış denetimden oluşan üç denetim turundan sonra geldiğini ifade ediyor.

Yeni Güvenlik Önlemleri

Ronin Network, “Yeni köprü tasarımı, büyük şüpheli para çekme işlemlerini durdurarak köprünün güvenliğini artıran bir acil durum planı olarak bir devre kesici sistemini içeriyor” sözlerini kullandı. Öte yandan Mart ayında, Axie Infinity oyununun temel aldığı Ronin Ağının ihlali, bir bilgisayar korsanının 620 milyon dolar değerinde kripto çalmasına neden oldu.

Saldırıdan kısa bir süre sonra, geliştirici Sky Mavis’in COO’su Aleksander Leonard Larsen medyaya oyunculara geri ödeme yapmaya tamamen kararlı olduklarını ve bunun için bir çözüm üzerinde çalıştıklarını söyledi. Axie kurucu ortakları, Ronin Köprüsü’nün açılışını kutlamak ve kullanıcı geri ödemelerini sağlamak için Twitter’da çeşitli açıklamalarda bulundu.

Açıklamalara göre Ronin Devre Kesici Sistemi, artan doğrulama güvenliği için üç katman boyunca para çekme limiti eşikleri sunacak. Ek olarak, 3. kademe para çekme işlemi de yedi günlük bir inceleme sürecine tabi.

“Bir Bütün Halini Aldı”

Ronin Network, kullanıcıları doğrudan köprü sözleşme adreslerine giden herhangi bir fonun “kalıcı olarak kaybedileceği” konusunda uyardı. Bu arada açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Ronin Network kullanıcılarının sahip olduğu tüm wETH ve USDC, söz verildiği gibi Ethereum üzerinde ETH ve USDC tarafından 1:1 oranında destekleniyor. Tüm kullanıcılar bir bütün haline getirildi.”

Özellikle ağ, merkezi olmayan bir oylama mekanizması aracılığıyla yürütülecek olan yönetişim sürecinde de değişiklikler yaptı. Açıklamalarda, “Ayrıca, doğrulayıcıların Ronin Bridge’den günlük bir para çekme limiti belirleyebilmeleri için Bridge Smart Contract yazılımını da güncelledik. İlk günlük para çekme limiti 50 milyon dolara ayarlandı ve limit her gün 00:00 UTC’de sıfırlanıyor.” sözlerini kullandı.Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Mark Cuban’a Göre Bu Olursa Kriptolar Yükselişe Geçebilir!

Sonraki Haber

Binance CEO’su Bitcoin Konusunda Kendinden Emin!

İlgili Haberler