ETH Teknik Analiz: Ethereum Önemli Seviyelerin Üzerinde

İlayda Peker

Yeni hafta başlarken kripto para birimlerinde küçük geri çekilmeler olsa da nispeten stabil bir başlangıç yapıldığını ifade edebiliriz. Lider kripto para birimi Bitcoin 21.000 doların üzerindeki yerini korurken, piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’un (ETH) da 1.200 dolar üzerindeki yerini koruduğunu görüyoruz.

Ethereum Fiyatı

Ethereum, 1.150 dolar destek seviyesinin üzerinde üzerinde işlem görmeye ve hatta 1.200 dolarlık seviyeyi korumaya devam ediyor. Analistler şu an için ETH’nin pozitif bölgede olduğunu ifade ediyor ve kripto para birimi yazının kaleme alındığı sırada 1.222 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bunlara ek olarak Ethereum’da  1.250 dolarlık direncin üzerinde bir artış ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde bir kapanış olması da dikkatleri çekiyor. ETH fiyatı bu dönemde 1.281 dolara kadar yükseldi. Ancak sonrasında bir miktar geri çekilmenin olduğu ifade edilebilir.

Bunlara ek olarak saatlik ETH/USD grafiğinde 1.225 dolara yakın destekle önemli bir yükseliş trend çizgisinin altında bir kırılma oldu. Fiyat şu anda 1.200 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor.

Yukarı yönde ilk direnç 1.225 dolar seviyesine yakın olarak görülüyor. Bir sonraki büyük direnç ise 1.250 dolarlık bölgeye yakın. 1.250 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde net bir hareket, istikrarlı bir artışı başlatabilir. Belirtilen durumda, fiyat 1.280 dolar seviyesini yeniden test edebilir.

ETH Önemli Destekler

Ethereum 1.250 dolarlık direncin üzerine çıkamazsa ve bu seviyeyi destek noktasına dönüştürmezse, yeni bir düşüş başlatabilir. Aşağı yönde ilk destek ise 1.200 dolarlık bölgeye ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yakın.

Analistlere göre bir sonraki büyük destek ise 1,115 dolar bölgesine yakın. 1.150 dolar seviyesinin altında bir kapanış ise başka bir düşüş başlatabilir. Belirtilen durumda, ETH fiyatı 1.050 dolar seviyesini yeniden test edebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Balinalarının Tercihleri Bu Altcoin’lere Kayıyor

Sonraki Haber

Glassnode Raporu: “Tarihi Ayı Piyasası Oranları”

İlgili Haberler