En Büyük 3. Balinadan Dev Bitcoin Alımları!

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre kripto dünyasının üçüncü en büyük Bitcoin (BTC) balinası önemli miktarlarda BTC almaya devam ediyor. Veri izleme web sitesi BitInfoCharts’a göre bu balina şu anda borsalar dışındaki en büyük cüzdana sahip ve 1.800 adet BTC aldı.

En Büyük 3. Balina

Bitcoin yazının kaleme alındığı an itibari ile 39.500 dolar üzerinde işlem görüyor ve balina son olarak 71.737.200 dolar değerinde  BTC aldı. Cüzdanda şu anda 125.552 adet yani 5 milyar dolar değerinde BTC var.

Anonim cüzdan elde edilen bilgilere göre geçen hafta 2.822 adet Bitcoin’i 117 milyon doların üzerinde bir rakama satın aldı. BitInfoCharts belgelerine göre cüzdan, yüzlerce Bitcoin satın alma ve ardından ABD kripto borsası Coinbase’e bağlı cüzdanlara sık sık 1.500 BTC gönderme yönünde genel bir eğilim gösteriyor.

Buna ek olarak elde edilen bilgilere göre balina, geçen yılın dördüncü çeyreğinde nispeten sessiz kalmıştı ancak 2022 yılı boyunca oldukça aktif olduğu görülüyor.

Analistler Ne Düşünüyor?

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, balinanın belirli bir fiyat aralığındayken BTC işlemi yaptığını, düşüşleri satın alma fırsatı olarak değerlendirdiğini ve yükselişler satış yaptığını ifade ediyor. Analiste göre balina, 30.000 dolar ile 40.000 dolar aralığında alımlar yapıyor. Ancak analist balinanın satışlar yaptığına da dikkat çekiyor.

Buna ek olarak Cowen, bazı büyük yatırımcıların her zaman böyle davrandığını yani sadece birikim yapmak yerine düşüşlerde satın aldığını ve yükselişler satış yaptığını ifade ediyor.

Bitcoin fiyatı ise Kasım ayında rekor kırdıktan sonra gözle görülür bir düşüş yaşadı. Şu anda da bir konsolidasyonda olan BTC için 50.000 dolar psikolojik sınır ve 50.000 dolar aşılmadığı sürece piyasada belirsizliğin devam edeceği ifade ediliyor.

Bunların yanında altcoin’ler de BTC’ye bağlı şekilde ilerlemeye devam ediyor. Bitcoin’in yükselişi ve sonrasında fiyatını korumasının bir altcoin boğasını başlatabileceği düşünülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC)’e Herkesin Akın Etmesi İçin Gereken Şey!

Sonraki Haber

Roger Ver İddialı: Dogecoin, Bitcoin’den Daha Mı İyi?

İlgili Haberler