Rocket Pool Token (RPL) Binance Listelemesi Sonrası Yükseldi

Bitcoin Haber

Rocket Pool’un RPL tokenı, Binance’in tokenı Innovation Zone’da listeleyeceğini duyurmasının ardından fiyatını artırdı. ETH likit stake çözümü projesi, Lido’nun gerisinde kalmasına rağmen adından söz ettiriyor.

RPL Listelemesi

Ethereum likit staking projesi Rocket Pool’un RPL tokenı, Binance‘in listeleneceğini duyurmasının ardından hızla yükseldi. Borsa, tokenı İnovasyon Bölgesi’nde listeleyeceğini ve 18 Ocak’ta token için alım satım açacağını belirtti. Token, BTC, BUSD ve USDT ile alım satıma açık olmasının yanı sıra marj ticareti için de listelenmiştir.

Rocket Pool, haberin ardından %50’nin üzerinde bir fiyat artışı gördü, ancak o zamandan beri yaklaşık %20 düştü. Token şu anda yaklaşık 33,70 dolardan işlem görüyor. RPL için işlem hacmi de büyük bir artış yaşadı ve yaklaşık %180 artışla 90 milyon dolara ulaştı. Tahmin edilebileceği üzere, bu hacmin büyük bir kısmı Binance’ten geliyor. Binance’in İnovasyon Bölgesi, yatırımcıların bu varlıklardan kaynaklanan riski azaltan bazı güvencelerle yeni tokenlarla çalışması için bir merkezdir. Volatilite bu tokenlara iyi bir örnektir ve Binance ekibi, yatırımcıların bu yeni tokenlarla ilgili riskleri anlayıp anlamadığını kontrol eder.

İnovasyon Bölgesi, yeni projelere erkenden dahil olmak isteyen yatırımcılar için tasarlanmıştır. Bir dizi riskle birlikte gelir, ancak gerçekten başarılı bir projeyse ödül de daha yüksek olabilir.

Rocket Pool’un Likit Staking’i Büyüyor

Rocket Pool, merkezi olmayan bir ETH likit staking türev sağlayıcısı olarak adından söz ettiren bir projedir. Ethereum stake etmeye daha kolay giriş imkanı sunarak süreç için gereken sermaye miktarını azaltmaktadır. Kullanıcılar ETH’lerini koğuş düğümü operatörlerine stake edebilir ve onlara hisselerini temsil eden rETH verebilir. RPL tokenı, ağ sigortası teminatı ve yönetişim amaçları için kullanılır.

Rocket Pool, likit stake çözümü sağlayıcısı olarak Lido ve Coinbase‘in ardından üçüncü sırada yer almaktadır. İkincisi, tüm stake edilmiş ETH’lerin %75,6’sı ile bu alanda en büyük pazar payına sahiptir. Rocket Pool, ilk ikisinin çok gerisinde, havuzun %3,5’ini elinde tutuyor.

Ethereum Shanghai yükseltmesi yaklaştıkça likit stake etme konusu da gündeme geliyor. Yükseltme Mart ayında yapılacak ve stake edenlerin ETH’lerini geri almalarına olanak tanıyacak. Bu, doğrulayıcıların ellerindeki hisseleri geri almalarına izin vermeyen ağ için önemli bir hamle. Stakerlar, yatırdıkları 32 ETH’yi geri çekebilecekleri için mutlu olacaklar ki bu oldukça yüksek bir meblağ.

Bu arada MetaMask, artık Lido ve Rocket Pool ile entegrasyona sahip olduğu için likit stake özellikleri de sunuyor. Entegrasyon katılımı çok daha kolay hale getirdiğinden, bu kesinlikle daha fazla ETH‘nin staking için ağa geldiğini görecektir.


Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ana şirket DCG Fon Arayışında: CoinDesk Kapanın Elinde Kalabilir

Sonraki Haber

Beklenen Oldu: Genesis İflas Başvurusunda Bulundu

İlgili Haberler