Robinhood Shiba Inu’yu (SHIB) Ne Zaman Listeleyecek?

İlayda Peker

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, popüler yatırım uygulamasının kripto para desteklerini arttıracağını bir kez daha doğruladı. Tenev bu açıklamaları, Robinhood’un Shiba Inu’yu ne zaman destekleyeceği hakkında sorulan sorulara yanıt olarak yaptı.

Robihood ve Shiba Inu

Tenev, özellikle SHIB’den bahsetmedi, ancak şirketin şu anda sadece yedi token içeren kripto para birimi desteğini güçlendirmek için bazı taleplerin farkında olduklarını ifade etti. Ayrıca Robinhood patronu, şirketin kayıt dışı menkul kıymetleri listelememek için bu cephede düzenleyicilerle ilişki kurduğunu da söylüyor.

Tenev konuyla ilgili açıklamalarında, “Kripto para birimleri için SEC kayıt gerekliliklerini tetiklemekten kaçınmak istiyoruz…Platformda sahip olduğumuz paralar konusunda kendimizi çok güvende hissediyoruz.” sözlerini kullandı.

Bunun yanında Shiba Inu bu ayın başlarında Robinhood listeleme söylentileri üzerine %8’lik küçük bir artış yaşamıştı. Daha önce de Robinhood’un SHIB listeleyeceği söylentileri kripto para biriminin fiyatından gözle görülür artışlar yaşanmasına sebep olmuştu.

Robinhood Hisseleri Düşüşte

2021’in dördüncü çeyreğinde, Robinhood’un kripto para birimi ile ilgili işlem geliri, şirketin toplam işlem bazlı gelirinin %18,18’ini oluşturan %6 düşüşle 48 milyon dolara geriledi. Bloomberg Intelligence analisti Julie Chariell, düşüşü şirketin Shiba Inu’yu listeleme konusundaki isteksizliğine bağlıyor ve sadece SHIB sebebiyle kayıp yaşadıklarını dile getiriyor.

Buna ek olarak Robinhood hisselerinin şu anda zirve noktaların %84 altında işlem gördüğü ifade ediliyor. Dolayısıyla Robinhood AMC ve GameStop gibi firmaların hisselerinden daha büyük bir düşüş kaydetmiş oldu.

Buna ek olarak 423 milyon dolarlık net zarar açıkladıktan sonra, Robinhood 2023 yılını karlı geçirmeyi umuyor ancak 2022’de kara geçme konusunda tereddütler olduğu da görülüyor.Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC’de Yeni Direnç: Bitcoin’de İlk Direnç Hangi Seviyede?

Sonraki Haber

Warner Music Group ve The Sandbox’tan Önemli Ortaklık

İlgili Haberler