Robinhood, Eski FTX CEO’sunun 55 Milyon Hisseyi Satın Aldı

Bitcoin Haber

Kripto para ve hisse senedi alım satım platformu Robinhood, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın 55 milyondan fazla hissesini satın aldığını duyurdu. Bu alımın ardından Robinhood hisselerinin fiyatı yaklaşık %4 artış göstererek 11,34 dolara çıktı. Ayrıca, firmanın büyük bir Ethereum cüzdanının sahibi olduğu belirlendi.

Robinhood, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı başvurunun ardından bu hisseleri 606 milyon dolar karşılığında tamamladı. Bu hisseler, Bankman-Fried ve FTX kurucu ortağı Gary Wang’ın Emergent Fidelity Technologies aracılığıyla sahip olduğu hisselerdi ve ABD Adalet Bakanlığı tarafından Ocak ayında el konulmuştu.

Robinhood yönetim kurulu, 2022’nin 4. çeyrek raporunda bu alımın onaylandığını duyurdu. Satın alma işlemi, ABD Marshal Service ile geri alım anlaşması yaparak “her türlü talep, menfaat, haciz ve yükümlülükten muaf” olarak onaylandı.

Bankman-Fried’ın holding şirketi Emergent Fidelity Technologies, Şubat ayında iflas başvurusunda bulunmuştu. FTX’in çöküşünün ardından iflas başvurusunda bulunan kripto borç verme firması BlockFi’nin teminat olarak rehin verdiği 55 milyon Robinhood hissesi nedeniyle zaten hedefindeydi.

Robinhood hisselerinin fiyatı, satın alma işleminin ardından yaklaşık %4 artarak 11,34 dolara yükseldi. Kripto analiz platformları kısa süre önce firmanın 2,5 milyar dolardan fazla değere sahip beşinci en büyük Ethereum cüzdanının sahibi olduğunu ortaya çıkarmıştı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance Coin (BNB) İçin Düşüş Tahminleri: Güçlü Satış Sinyalleri ve Olası Değer Kaybı

Sonraki Haber

Ethereum Ekosistemi, Polygon’un ZK-Proof Teknolojisi İle Güçlenebilir

İlgili Haberler