Robinhood CEO’sundan Önemli Dogecoin Açıklamaları

İlayda Peker

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, yakın tarihli bir Twitter ileti dizisinde, Dogecoin‘i (DOGE) internetin ve insanların para birimi haline getirebilecek birkaç iyileştirme önerdi.

Dogecoin Önerileri

35 yaşındaki yönetici, meme kripto para biriminin yaygın kabul görmesi için işlem ücretlerinin çok düşük olması gerektiğini iddia ediyor. Geçen Kasım ayında uygulanan Dogecoin Core 1.14.5 yükseltmesi, işlem ücretlerini önemli ölçüde düşürdü. Tenev’in belirttiği gibi bu, DOGE’yi genellikle işlem başına %3’e kadar ücret alan popüler geleneksel ödeme ağlarına göre çok daha ucuz bir alternatif haline getiriyor.

Robinhood yöneticisi ayrıca blok süresinin sadece on saniyeye düşürülmesi gerektiğini söylüyor. Bu şekilde Dogecoin, Visa ve diğer kart ağlarıyla rekabet edebilecek. Ancak Tenev, madencilerin fikir birliği oluşturmak için çok fazla enerji harcamak zorunda kalmamaları için blok süresinin çok hızlı olmaması gerektiğine de inanıyor.

DOGE, Satoshi’nin Görüşünü Yansıtıyor Mu?

Tenev yaptığı açıklamalarda memecoin Dogecoin’in blok boyutunu 10 gigabayta (GB) çıkarmayı da önerdi. Böylece Dogecoin’in (DOGE) çok daha fazla sayıda işlemi gerçekleştirmesi mümkün hale gelecek.

Öte yandan blok boyutunu artırmaya karşı temel argümanlardan biri, tam bir düğümü çalıştırmak için pahalı donanımları kullanmak gerekeceğinden, bunun kaçınılmaz olarak daha yüksek bir merkezileşme derecesine yol açacağı. Ancak Tenev, bunun makul bir takas olacağına inanıyor ve bu da görünüşte Bitcoin SV destekçilerini yansıtıyor.

Bunlara ek olarak Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, web altyapısının Dogecoin’i hızlandırmak için yeterince geliştiği yorumunu yapmıştı. Tesla CEO’su Elon Musk da bu tartışmaya katıldı ve blok boyutunun internetin geri kalanına ayak uydurması gerektiğini iddia etti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Capital DAO, MultiChain İçin DAO Kullanan İlk Merkezsiz Risk Sermayesini Başlattı

Sonraki Haber

Ripple (XRP) CEO’su: “Dava Beklediğimden İyi Gidiyor”

İlgili Haberler