Dogecoin Balinaları Uyanıyor Mu?

Fatih Uçar

En büyük meme token olan Dogecoin bugün 0,14 dolara kadar çıktı. Fiyat yazı hazırlandığı sırada 0,1315 dolardan alıcı buluyor. Elon Musk’ın sonsuz desteğini arkasında hisseden Dogecoin topluluğu fiyatın 1 doları hedefleyeceği günleri iple çekiyor. Peki kısa vadeli görünüm neye işaret ediyor? Dogecoin yükselecek mi?

Dogecoin Balinaları

Kripto izleme hizmeti @DogeWhaleAlert, popüler Robinhood aracılık uygulaması ve anonim bir balina tarafından taşınan 506,2 milyon DOGE ile ilgili verileri paylaştı. Tweetlere göre, yaklaşık yirmi saat önce Robinhood, dahili adresleri arasında her biri 100.000.000 Dogecoin‘lik üç transfer gerçekleştirildi. Bu transferlerin her biri 13.679.600$ değerindeydi.

Toplamda 69 milyon dolarlık transfer yapılmış oldu. Robinhood, yatırımcıları adına 42.157.488.061 DOGE’ye sahip. Diğer yandan DOGE, yakın zamanda Bitcoin of America ATM zinciri tarafından eklendi. Bu, yaklaşık 39 ABD eyaletinde 1800 farklı noktada yatırım imkanı sağlıyor.

Dogecoin 1 dolar Olur Mu?

Mayıs ayındaki SNL Şov çöküşünden bu yana Dogecoin sürekli olarak düşüyor. Fiyatın 1 dolar sınırına dayanmasına sebep olan Elon Musk ilginç bir şekilde düşüşü tetikleyen isim oldu. Birçok yatırımcı 1 dolar hedefinde satmak için 0,5 doların üzerinde fiyatlardan DOGE sahibi oldu. Mevcut fiyat bu sebepten eski yatırımcıların pek lehine değil ve Dogecoin’in yeniden toparlanmasına ihtiyaç var.

Elbette bunun için piyasalarda net bir trend dönüşü görmeliyiz. Bitcoin’in 45.500 dolar direncini aşması ve bu seviyeyi korumayı başarması tam da bu sebepten önemlidir. Terra (LUNA)’nın yaptığı Bitcoin alımları sebebiyle hareketlenen Bitcoin son 24 saatte Rusya’dan gelen açıklamayla ivme kazandı. Rus yetkili enerji ihracı için ödeme seçeneği olarak Bitcoin ve Altın’ın kullanılabileceğini söyledi. Türkiye dahil birkaç dost ülkeye devam edilen satışlarda rublenin kullanılması zorlaştı ve zaten dolara erişim kısıtlanmıştı. Yakın zamanda Türkiye’nin ve Rusya’ya dost diğer ülkelerin rezervlerine Bitcoin girme ihtimali daha şimdiden heyecan uyandırıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
36
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, Metaverse Yatırımlarını Büyütüyor!

Sonraki Haber

Bollinger’den ETH ve BTC İle İlgili Önemli Açıklamalar!

İlgili Haberler