Robert Kiyosaki’den Gümüş ve Bitcoin Yatırımı Önerisi

Bitcoin Haber

‘Zengin Baba Yoksul Baba’ kitabının yazarı Robert Kiyosaki, değerli metaller ve Bitcoin hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Altın ve gümüşün değerli metaller olduğunu belirten Kiyosaki, altının gümüşten katbekat daha pahalı olduğunu, ancak endüstriyel değeri bulunan gümüşün kullanıldıkça daha da nadirleştiğini vurguladı. Bu nedenle uzun vadeli yatırım olarak gümüşün altından daha iyi bir seçenek olduğunu belirtti.

Altın ve gümüşün yanı sıra, Kiyosaki Bitcoin konusunda da açıklamalarda bulundu. ABD ekonomisindeki yüksek kırılganlık nedeniyle, altın, gümüş ve Bitcoin’in değerinde büyük artışlar beklediğini ifade etti. ABD’nin borcunun hızla artıyor oluşunun, ABD dolarının değerini düşüreceğini ve altın, gümüş ve Bitcoin’in rolünün artacağını düşünüyor.

Kiyosaki’nin Bitcoin hakkındaki beklentileri de dikkat çeken bir diğer konu oldu. Kiyosaki, Bitcoin’in fiyatının kısa vadede 120 bin dolara ulaşmasını bekliyor. Bu beklenti, Nisan 2024’te gerçekleşmesi beklenen Bitcoin’in blok ödülünün yarılanmasına dayanıyor.

Bitcoin hakkında yapılan değerlendirmeler sadece Kiyosaki’ye ait değil. Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi BlackRock’ın CEO’su Larry Fink, Bitcoin’i ‘dijital altın’ olarak nitelendirdi. Bunun yanı sıra, dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, altını Bitcoin’e tercih ettiğini belirtti.

Dalio, altının fiyatının artacağını düşünüyor ve Bitcoin yerine altını tercih ediyor. Ancak, Bitcoin’in dijital altın olarak üstlendiği rolün, yüksek volatilite nedeniyle bir değer deposu ya da para birimi olarak uygun olmadığını öne sürdü.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

PayPal, Kripto Para Hizmetlerini Genişletiyor

Sonraki Haber

Bitcoin ETF Onayı Beklerken SEC Beklentileri

İlgili Haberler